UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Kaleidoskop

Chcete děti naučit základům optických jevů a padl vám do oka kaleidoskop? Výborně! Vyberte si z nabídky na Dudlu a podpoříte s námi nadaci Radost dětem, které každý rok darujeme 20 % ze zisku. Mimo krasohledů naše zákazníky zajímají: dalekohledy, antistresáky a dětské projektory.

Dětský kaleidoskop

Není snad dítě, které by neznalo a nemilovalo kaleidoskop. Tuto krásnou a pestrobarevnou hračku, která je známá snad už od pradávna, jsem vlastnila v dětství i já. Nikdy mě nepřestávala fascinovat. A úplně nejlepší bylo zahledět se do kaleidoskopu venku, ideálně když svítilo sluníčko. To pak pohled do něj dostával naprosto nový a zajímavější rozměr. Všechny ty barvičky, odlesky – to byla panečku nádhera.

Do kaleidoskopu jsem vydržela koukat i dlouhé hodiny a nikdy mě neomrzel. Samozřejmě jsme se sestrou musely mít každá svůj, abychom se o něj nehádaly, to je jasné. Matně si vzpomínám, že jsme si je koupily za kapesné na pouti, kam jsme pravidelně a moc rády s rodiči nebo prarodiči chodívaly.

Kaleidoskop měl i můj syn. Dostávali ho s dalšími dárečky při ukončení školky. Znal ho ale už předtím, ale svůj vlastní do té doby neměl. I syna kaleidoskop hned po prvním vyzkoušení zaujal. Zprvu ale nevěděl, jak se do něj má dívat a moc nechápal, že musí druhé oko zavřít. Ale když na to přišel, to bylo radosti.

Krasohled dostala i moje dcera, tuším někdy kolem 2 let věku. I jí fascinoval svět v něm plný blýskajících se barevných kamínků. Dokonce si i jednu dobu myslela, že jsou uvnitř barevné bonbonky a za každou cenu je chtěla dostat ven. Dlouho jsme jí vysvětlovali, že to opravdu nejsou bonbonky, ale plastové kamínky, které možná bonbony připomínají. I když to snad už konečně pochopila, i tak občas řekne, že jsou uvnitř bonbonky. Tak se tomu už jen zasmějeme.

Dnes tedy máme krasohledy doma dva a na nějakou dobu upadly u našich dětí v zapomnění. Možná to bude proto, že začalo léto a oni tráví většinu volného času venku a jinými aktivitami. Nebylo by ale a škodu kaleidoskop vytáhnout, abych si zavzpomínala na svoje krásné a nezapomenutelné dětství plné her, radosti a bezstarostnosti.

Věděli jste, že:

  • kaleidoskop nebo-li krasohled je hračka, která pomocí soustavy zrcadel a barevných předmětů při otáčení válce vytváří jedinečný obraz pro pozorovatele
  • vedle známého kaleidoskopu existuje i teleidoskop, který zkresluje pohled na okolí a při pohybu deformuje obraz pozorovatele
  • kaleidoskop je i terapeutická komunita, která pomáhá lidem s poruchou osobnosti a objevuje v nich nové možnosti seberozvoje
  • existuje kaleidoskop slavných vozů Škoda, který slouží jako časopis o jednotlivých sběratelských modelech aut
  • na Netflixu vznikl rakouský seriál Kaleidoskop z roku 2023, jehož první řada se drží těsně pod 70 % na CSFD
  • kaleidoskop TS Paul-Dance Jilemnice je populární taneční show, která v roce 2023 slavila 14 letou tradici

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Prohlédněte si kompletní nabídku hraček:

Víte, že nákupem kaleidoskopu na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás kaleidoskop pro děti nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

hracky-hrackarstvi-dudlu-bbb

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Pro maminky a tatínky