UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Klíčenky

Dětské klíčenky

Klíčenka mne doprovází již od mého dětství. Za tu dobu se stala mým neodmyslitelným společníkem, který je se mnou na mých každodenních cestách do práce, na nákupy, domů a na jiná místa. Upřímně si ani nedokážu představit, že bych ji neměla. Vyhovuje mi, že při pohledu na skříňku s klíči hned poznám, které z nich jsou ty mé. Kdybych klíčenku neměla, určitě bych pak buď klíče nebyla schopna dohledat, či bych si je ve své zbrklosti s někým vyměnila.

Vzpomínám si, že jako malí jsme museli nosit klíče zavěšené na krku.  Jak my jsme to neměli rádi! Sice nehrozila jejich ztráta, ale obávali jsme se toho, že se nám ostatní vysmějí, a tak jsme klíčenku hned, jakmile se zavřely dveře, vítězoslavně schovávali do kapes. Zákon schválnosti však fungoval dokonale, a tak se samozřejmě častokrát stalo, že se klíče z kapsy vytratily.

Když jsem malinko povyrostla, nastala doba bužírek. Pamatuji si, že tehdy klíčenky z bužírek pletl téměř každý. Čím více, tím lépe! Někdy jich však bylo až takové množství, že jste mezi nimi klíče nemohli ani dohledat. Jednu velkou výhodu však tato „koule“ měla, našli jste ji vzhledem k její velikosti v aktovce téměř hned. Čím jsme byli starší, tím jsme mohli výběr klíčenky přizpůsobit našemu stylu. Klíčenka byla též vyjádřením lásky či přátelství. Dívky tak dostávali od chlapců přívěšky ve tvaru zamilovaných medvídků či srdíček a s radostí a velkou pýchou je nosily.

Dnes už jsme dospělí a motivy klíčenek se nám proměnily, a tak co my ženy často nosíme na klíčenkách a přívěšcích fotografie svých dětí, muži dávají přednost věcem praktičtějším, například flash-disku či otvíráku na pivo. Má malá dcerka klíče zatím nenosí, ale už teď vím, že jakmile povyroste a dostane je, pořídím jí tohoto malého společníka, klíčenku či přívěšek, který jí bude doprovázet na její životní cestě.

Pro Dudlu sepsala maminka: Barbora Bouchalová

Víte, že nákupem klíčenky na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud vás klíčenka nezaujala, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když nám nemocné děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného.

Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.