UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Kojící podprsenky

Těhotenské a kojící podprsenky

V jednoduchosti je pohodlí! Podprsenky. Něco co většina žen nosí každý den, je překvapivě obtížné najít tu správnou, že? A když k tomu přidáte potřebu kojeneckých podprsenek a nekonečně měnící se velikost; někdy se to může zdát nemožné. Rozhodnete se nakonec, že ji mít nebudete, pak si ale nedokážete představit situaci, že budete kojit někde ve společnosti.

Smysl kojící podprsenky. Říkáte si, proč byste měla mít kojící podprsenku? Copak nestačí obyčejná? Nebo si říkáte, že budete přece doma a doma můžete chodit nahoře bez. Pozor. Kojící podprsenka poskytuje mimo jiné i podporu. Za prvé, podporuje ztěžklá prsa, proto si ji necháte na sobě i doma. Kojení je pohodlnější, rychlý přístup pro miminko a nemusíte si obyčejnou podprsenku sundávat. Drží vaše poprsí pevně, prsa méně bolí, můžete si k bradavkám dát i absorpční tamponky, aniž by vám vypadly a pouze jednou rukou odděláte klapku u bradavky a můžete hned kojit.

První rada zní: Nejlépe uděláte, když si koupíte kojící podprsenku těsně před porodem, nebo asi týden, dva po porodu. To se přestanou nalévat prsa a velikost by už měla zůstat stejná. Před otěhotněním jste měla možná 75B, ale věřte, že po porodu se vám bříško zmenší, ale prsa výrazně zvětší.

Druhá rada: Nejdůležitější je pohodlí, rychlost a zdraví. Nejen pro vás, ale i pro miminko. Materiál podprsenek musí být prodyšný, příjemný na dotek a nesmí docházet k nepříjemnému tření a dráždění bradavek. Podprsenka nesmí nikde tlačit, nesmí zavazet a přední část u bradavek by se měla jednoduše odepnout, jak už jsme vám radili, protože na jedné ruce držíte přece hladové miminko. Špatná kojící podprsenka může tlačit na mléčné kanálky a vést k zánětu prsní žlázy. A věřte, není nic bolestivějšího než zánět prsních žláz.

Obecné rady, ale stejně důležité:

  • Vynechte krajky. Až vám bude ratolest spát celou noc, sáhněte po jiné podprsence než kojící. To je jasné.
  • Materiál můžete klidně vybrat přírodní, ale myslete na to, že nějaké procento elastanu by mělo obsahovat.
  • Podprsenka musí být alespoň trochu poddajná.
  • Kupte si nejméně dvě kojící podprsenky.
  • Podprsenku si vyzkoušejte i s absorpčními vložkami, velikost se může změnit a dokud můžete podprsenku vyměnit za větší, tak to stojí za to.

Buďte připravená zjednodušit si ten krásný čas. Ať už s kojící podprsenkou bílou, černou nebo béžovou. Jde o vaše pohodlí.

Pro Dudlu sepsala maminka: Kim Černá

Víte, že nákupem kojící podprsenky na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás kojící podprsenku nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když nám nemocné děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

podprsenky

Partnerem kategorie jsou ty nejbarevnější sportovní podprsenky a legíny ušité v České republice.

Vyberte si na Dudlu těhotenské, kojenecké a dětské zboží:

 

Přečtěte si tematické články z blogu: