Koupelové houby

Nejprodávanější

Remove Make-up odličovací houbičky Calypso 2ks - béžová
 
29 Kč
Detail
Koupelová houba Energy peeling Calypso - žlutá
 
97 Kč
Detail
Koupelová houba Active peeling Calypso - bílá
 
33 Kč
Detail
10 položek celkem
Remove Make-up odličovací houbičky Calypso 2ks - béžová
29 Kč

Remove Make-up odličovací houbičky Calypso 2ks - béžová může udělat velkou radost jako dárek, který na Dudlu.cz splňuje parametry:

Kód: DS97105018
Koupelová houba Energy peeling Calypso - žlutá
97 Kč

Koupelová houba Energy peeling Calypso - žlutá může udělat velkou radost jako dárek, který na Dudlu.cz splňuje parametry:

Kód: DS30842383
Koupelová houba Active peeling Calypso - bílá
33 Kč

Koupelová houba Active peeling Calypso - bílá může udělat velkou radost jako dárek, který na Dudlu.cz splňuje parametry:

Kód: DS30477951
Koupelová houba Junior Natural Calypso
33 Kč

Koupelová houba Junior Natural Calypso může udělat velkou radost jako dárek, který na Dudlu.cz splňuje parametry: Modrá,

Kód: DS49891720
Koupelová houba Klaun Calypso
18 Kč

Koupelová houba Klaun Calypso může udělat velkou radost jako dárek, který na Dudlu.cz splňuje parametry: Modrá,

Kód: DS92400624
Koupelová houba Junior Animal Calypso
20 Kč

Koupelová houba Junior Animal Calypso může udělat velkou radost jako dárek, který na Dudlu.cz splňuje parametry:

Kód: DS38597379
Mycí masážní houba Essentials Tonic Calypso
20 Kč

Mycí masážní houba Essentials Tonic Calypso může udělat velkou radost jako dárek, který na Dudlu.cz splňuje parametry: Modrá,

Kód: DS34741249
Mycí květina Junior Extra Soft Calypso
20 Kč

Mycí květina Junior Extra Soft Calypso může udělat velkou radost jako dárek, který na Dudlu.cz splňuje parametry:

Kód: DS13390836
Mycí květina Junior Calypso
41 Kč

Mycí květina Junior Calypso může udělat velkou radost jako dárek, který na Dudlu.cz splňuje parametry: Modrá,

Kód: DS60535184
Froté žínka 17x25 béžová
65 Kč

Froté žínka 17x25 béžová může udělat velkou radost jako dárek, který na Dudlu.cz splňuje parametry: Oblečení, Levné, Bavlna, Froté, Žínka, Black Friday,

Kód: DS14230316

Koupelnové houby aneb kam až sahá lidská lenost

Ačkoli sama jsem koupelnové houby nikdy nezačala používat, nedokážu si bez nich představit svět, nebo přesněji bez nich a bez žíněk. Jak je to možné? Rozlousknutí záhady spočívá v nenápadném přidání dvoupísmenného slova ke slovesu, což ovšem způsobí obrovský rozdíl v tom, co člověk vlastně dělá – totiž mytí, nebo mytí se.

Pokud jde o cídění sebe sama, jsem jednoduchý minimalista a vystačím si s doslovně pojatým českým rčením „ruka ruku myje“. Avšak když se naskytnu u zajišťování hygieny ať už dětí, nebo starších lidí, tak se mi zvyk používat ke koupání vlastní holé ruce rázem zcizí. To pak hledám žíňky a houbičky, kde můžu.

Ani nevím, proč jsem se koupací pomůcky nenaučila používat. Nic proti nim nemám a naopak uznávám, že s koupelnovou houbou je celý proces příjemnější. Masíruje pokožku, pomáhá odstranit odumřelé vrstvy epitelu a pro děti může šikovným tvarem a barvou udělat z povinného pobytu ve vaně zábavnou hru, na kterou se místo jejího sabotování naopak těší. Váže se k nim však i jedno malé nebezpečí.

Nebudu jediná, kdo zažil v kruhu svých starších příbuzných silnou spořící tendenci, která je dnešní konzumní generaci (k níž se mimochodem hrdě hlásím) vzdálená minimálně stejně jako slunce a jeho „sousedící“ hvězda. Spořivost jim říká, že jedna pořádná věc musí vydržet na celý život. Nic se nesmí vyhodit, dokud to není natolik zničené, že tomu už nelze vdechnout ani nový smysl života (pro ilustraci ze starého oblečení vystřihnutý hadr na utírání prachu).

Většinou jde o chování obdivuhodné a nadčasově ekologické, ale v případě koupelnových hub je špatné. Jejich vlhkost vytváří ráj na zemi nebo jinými slovy kultivační půdu pro množení bakterií. Představa, že si drhnete celé tělo ekosystémem bakterií není snad nikomu příjemná, a přesto tak málo lidí dbá na pravidelnou výměnu své houby, ačkoli při dobré péči vydrží běžně nejvýše několik měsíců.

Z deníčku medičky: Lucie Svozilová

Víte, že nákupem koupelnové houby na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás houbičky na mytí nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když nám nemocné děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného.

Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.