Omlouváme se, ale z důvodu stěhování skladů do nového a restrukturalizaci firmy Gadgets House s.r.o. obchod je dočasně nefunkční a objednávky se nevyřizují. Situaci se snažíme vyřešit, děkujeme za pochopení.

Kravaty

Kravata

Než jsem poznala svého manžela, byla pro mě kravata prostá součást pánského obleku. Nikdy jsem se o ni víc nezajímala, a tak mě ani nenapadlo, jaká to může být věda. Manželův otec patří totiž mezi každodenní kravaťáky, a tak se to v jeho skříni kravatami jen hemží. A můj manžel, ačkoliv kravata není pevnou součástí jeho každodenního oděvu, převzal kravatovou zálibu od svého otce. A tak když jsem v úzkých, co nadělit pod vánoční stromeček či k narozeninám, kravata je jasnou volbou. Zpočátku našeho vztahu jsem vybírala kravaty spíše střídmějšího vzezření, nyní vím, že si mohu dovolit i legrácky a extravaganci. A tak v šatníku našla místo kravata s motorkami i pejsky. Mimochodem, ta motorková patří k jeho nejoblíbenějším, to se povedlo. Když se vypravujeme na společenskou událost, je strategie jasná - vytvořit barevně sehraný pár. A tak své šaty beru před manželovu skříň a ladíme ke zdárné dokonalosti. On ovšem tráví výběrem kravaty kopu času, i když se chystá někam osamoceně.

Jednou jsem se ho zeptala, proč mu to vlastně tak trvá a odpověděl mi, že přemýšlí nad tím, co bude další den na schůzce řešit a rád by kravatou neverbálně vyjádřil svůj postoj. Takže to vidíte, kravata může posloužit i jako nástroj neverbální komunikace. Poslední dobou mu výprava trvá ještě déle, protože ke kravatě začal ladit i ponožky. Tak to bychom měli barvy a vzory a teď přichází na řadu uzly. Z vázání aby měl člověk maturitu. A že těch uzlů je, napočítáme jich na desítky, znáte například široký uzel Windsor pojmenovaný po anglickém vévodovi, složitý Fish bone nebo klasický Four-in-Hand? Že vám to nic neříká? Tak si rychle vyhledejte návody, protože opravdu stojí za vyzkoušení. S některými si napoprvé neporadí ani ten, kdo má vázání jindy v malíčku. Ale za tu originalitu stojí se s tím poprat. Důležité je ale upozornit na to, že sebekrásnější kravatu může špatně uvázaný uzel doslova zabít. Takže mějte na paměti, na kravatovém uzlu záleží a trénink ve vázání se opravdu vyplatí.

Pro Dudlu napsala: Marie Hlaváčová

1 položek celkem
Placatka v kravatě
Placatka v kravatě
Skladem (2 ks)
449 Kč

Když už Vám kravata svazuje krček, vytěžte z oné společenské smyčky také trošku vlastního potěšení. S touto kravatou budete stále přímo u zdroje. Naplňte ji svým oblíbeným pitím...

Kód: DS77813661