UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Krmivo pro kočky

Jídlo pro kočky

Pryč jsou naštěstí časy, kdy majitelé krmili svá početná ,,stáda,, koček zbytky od obědů a nalévali jim do misek mléko. Je prokázáno, že strava má vliv na délku i kvalitu života. Jestli vám tedy na vašem kočičím společníkovi záleží a chcete se vyhnout případným pozdějším zdravotním problémům, zvolte rozhodně krmivo, které je určené výhradně pro kočky. Pokud jste se rozhodli vašemu kočičímu mazlíčkovi dopřát kvalitní stravu, vybírejte nejlépe takovou, která obsahuje co nejméně obilovin a cukrů. Kočky jsou masožravci a tyto dvě suroviny nejsou pro ně přirozenou stravou a vůbec je ve svém jídelníčku nepotřebují.

Při nákupu krmiva buďte připraveni na to, že některé kočky preferují suchou stravu a jiné dávají přednost konzervám. Nabídněte proto své kočce obě varianty a časem přijdete na to, co vaší kočce vyhovuje a přizpůsobíte tomu stravovací režim. Kočky většinou jedí několikrát denně po menších dávkách. Nepsané pravidlo proto zní, že kočka by měla mít neustále přístup k misce s vodou a ke granulím a denně dostávat jednu až dvě porce mokrého krmiva v podobě zmíněné konzervy, kapsičky, paštiky nebo syrového masa. Doporučené dávkování je uvedeno na každém výrobku a při krmení je vhodné se řídit váhou a/nebo věkem kočky.

Krmivo podávejte v dostatečně širokých miskách. Vodu denně vyměňujte za čerstvou. Pokud vaše kočka začne odmítat oblíbenou stravu, vyzkoušejte změnu misek nebo krmiva a poraďte se s veterinářem kvůli vyloučení zdravotních problémů. Pokud budete mít pocit, že vaše kočka málo pije, je možné kapsičky ještě ředit trochou vody nebo zakoupit speciální polévky, drinky či omáčky pro kočky. Pro správné fungování močových cest a ledvin je pro kočku pitný režim velmi důležitý.

Jelikož i kočky mají mlsné jazýčky, zařaďte čas od času do jídelníčku i nějakou mňamku. Některé pamlsky mají i přidanou hodnotu v podobě dobrého vlivu na trávení nebo kočičí chrup.

Na závěr ještě jedno doporučení – pokud má vaše kočička jakékoliv zdravotní potíže, její stav i stravu konzultujte s veterinářem.

Pro Dudlu napsala: Denisa Moravcová

zviratka-bbb-dudlu

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Svět zvířat