UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Potřeby pro kočky

Určité skupiny lidí si myslí, že kočce stačí ke spokojenosti misky s jídlem a vodou a tím veškerá starost o kočičí život končí. Kdo však nemá kočku pouze jako venkovní myšilovku, ale i jako člena rodiny, chce jí dopřát komfort podobný tomu svému.

A k tomu patří kromě kvalitního krmiva také vhodné hračky pro aktivní zábavu a pelíšky pro spokojený odpočinek. A proč píšu v množném čísle? Protože jedna hračka ani jeden pelíšek nestačí.

Kočky prospí většinu den a často si lehnou, kde je zrovna napadne a kde je to příjemné. Proto je dobré mít jeden pelíšek například v rohu obýváku, druhý u krbu, další v koupelně u pračky nebo v ložnici u postele. Nečekejte ale, že váš kočičí mazlíček bude spát jen v pelíšku. Tuhle si ustele na křesle nebo na židli, jindy třeba na položený polštář u gauče, na spadlou mikinu u skříně nebo v prázdné krabici od bot.

Co se týče hraček, kočky mají nejraději takové, které se hýbou a ony je mohou lovit a pronásledovat. Mezi nejoblíbenější kočičí zábavu patří prolézací tunely, ve který se kočka může schovávat a číhat, dále různé kuličky, míčky, koulodráhy a mávátka na tyčce. Pokud chcete, aby vaše kočka spala hlavně v noci, je nutné jí vybít energii během dne. A pokud vaše kočka bývá často doma sama, dostatek hraček může pomoci snížit stres a poskytnout vašemu mazlíčkovi zábavné prostředí i bez vaší přítomnosti.

V kočičí výbavě nesmí chybět ani kočičí WC a škrabadlo. Přesto, že většina kočičích drápků stejně neodolá gauči, židli nebo obuvi, dají se škrabací choutky regulovat pomocí zmíněného škrabadla. Pro kočku je škrábání přirozeností, při které si obrušuje drápy. Ty se dají stříhat i zakoupenými kleštičkami, většině koček se ale domácí manikúra nelíbí. Navíc u koček, které mají přístup i ven, je zastřihávání drápků nežádoucí. Těžko by se venku bez drápů ubránily případnému soupeři nebo se rychle schovaly na strom před nepřítelem.  

Při nákupu potřeb pro kočku myslete na to, že kočka bezpochyby obohatí váš život, proto si zaslouží bezpečné, příjemné a podnětné prostředí.

Pro Dudlu napsala: Denisa Moravcová

zviratka-bbb-dudlu

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Svět zvířat