UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Kuchyňská minutka

Kuchyňské minutky

Byla to zrovna minulá sobota, kdy jsem se rozhodla pozvat rodiče svého přítele na návštěvu a to rovnou na oběd. Jelikož nemíváme návštěvy příliš často, byla jsem z toho mírně nervózní a menu si sestavila už týden předem, jakobych se byla hlásila do pořadu Prostřeno. Tak tedy ruličky do ručky a mé vlastní zadání znělo následovně: hovězí vývar, sekaná s bramborem, bábovka. Někdo by to nejspíše nazval klasikou.

Přípravy probíhali už od rána, prostíral se stůl, skládali se ubrousky do tvaru obrácených kornoutů, leštili se příbory i sklenice. Vývar se již dávno pomalu táhl v hrnci a sekanou jsem si dala do naší trouby dřív, aby se stihla dopéct právě včas až přijdou hosté. Nevím zda to bylo mým rozpoložením nebo předtuchou, ale nervozita ve mě se stupňovala. Chodila jsem nervózně po bytě sem a tam a v duchu si opakovala a odškrtávala všechno, co jsem chtěla ten den udělat. Zhruba dvacet minut před příchodem přítelových rodičů se rozdrnčel telefon, ve kterém se nám omlouvali za zdržení, neboť musí ještě zařídit jednu nečekanou záležitost a přijedou tak zhruba o hodinu a půl později. Odpovídám, že jsme stejně doma, nikam se nechystáme a tak, že to nevadí. Ale vadilo.

Tím posunem jsem totiž úplně zapomněla na sekanou,která se již dávno pekla v troubě a vzpomněla si až ve chvíli, kdy na mě po otevření dvířek z trouby mával tak akorát černý uhel. Panika, slzy. Po mém infarktu a jedné klinické smrti jsem se smířila s tím, že rodiče dostanou předsmažené kuřecí nugetky s hranolkama a sedět budeme u plně otevřených oken, abych vyvětrala ten přepálený smrad z trouby. Z incidentu se nakonec nad sklenicí vína stala vtipná historka pro nás pro všechny a při příští návštěvě mi jeho maminka donesla kuchyňskou minutku, na kterou nedám dopustit a nechápu, že jsem si ji nepořídila sama už dávno!

Pro Dudlu sepsala Veronika Kunčíková

Prohlédněte si kompletní nabídku gadgetů:

Víte, že nákupem minutky do kuchyně na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás kuchyňské minutky nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

nadobi-deti-detske

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z: Jídlo, recepty, food blog