UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Kuchyňská zástěra

Kuchyňské zástěry

Znáte tohle lidové rčení? Zástěra jako sejto, žebračka by mě pomluvila. Nebo anglický idiom (He’s tied to his mother’s apron strings.), kde vyměnili matčinu sukni za šňůrky od zástěry? Možná právě díky tomu dnes nepatří kuchyňská svatyně pouze ženám, ale často si v ní panují i muži. Dodnes si pamatuju, jak si každý řezník v masokombinátu ostřil své nože a hlídal si své věci. Nože, stejně jako ochranná rukavice proti pořezání i pracovní zástěra byly očíslované, aby ani náhodou nedošlo k záměně. A jak si své věci hýčkali, to byste koukali. A jelikož šaty dělají člověka, dalo by se říct, že zástěra dělá kuchaře, ne? Proto dnes existuje nepřeberné množství zástěr z nejrůznějších materiálů a bambilionem vzorů.

Jak si ale v takové škále vybrat tu pravou? Pro výběr zástěry si zkuste nejprve zodpovědět následující otázky:

- K čemu zástěru potřebuji? Nabízí se vaření doma, podávání pokrmů v restauraci, řezničina nebo také nejrůznější umělecká tvorba či školní výtvarná výchova a mnoho dalších alternativ.

- Jak často ji budu využívat? Jde o jednorázovou narozeninovou oslavu, pracovní oděv nebo dárek, který možná skončí ve vitríně jako artefakt, kterého se nesmí nikdo dotknout?

- Jak velkou zástěru potřebuji? Tuhle otázku možná zařaďte na první místo, protože pouhý fakt, jestli půjde o zástěru pro muže, ženu nebo dítě, může vyřadit polovinu možností z nabídky. Dalším kritériem by ještě mohla být délka zástěry.

Tyto otázky vám zúží širokou nabídku a často i vyřeší volbu materiálu (len, mikroten, bavlna, PVC, papír aj.). Pak už zbývá jen dořešit finální vzhled. Čistě bílé , jednobarevné nebo černé, do kterých se prý ruce utírají snáz, klasické s puntíky či proužky, s obrázkem oblíbené pohádkové postavy pro děti a pro dospělé třeba nahotinky. Proti gustu žádný dišputát. Styl či potisk záleží jen a jen na vás stejně jako výsledek vašeho kulinářského umění.

Pro Dudlu sepsala: Zuzana Izquierdo Montes

Prohlédněte si kompletní nabídku gadgetů:

Víte, že nákupem zástěry do kuchyně na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás kuchyňské zástěry nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

nadobi-deti-detske

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z: Jídlo, recepty, food blog