Kuchyňské chňapky

1 položek celkem
Pečící kuchyňská sada s tvořítky a zástěrou
499 Kč

Sada kuchyňského nádobí a náčiní pro holčičky v aktuálních trendech. 1. před prvním použitím doporučujeme umýt vlažnou vodou 2. není určeno na vaření, smažení a pečení. Tento...

Kód: DS90731706

Kuchyňské chňapky

Kuchyňské chňapky, tak mě napadá, kolik rukou se asi spálilo do doby, než někdo vykřikl „Heuréka! Už jsem to vymyslel! Pohleďte na chňapky!“ Co si budeme povídat, popálení potkalo asi každého z nás, kdo se v kuchyni občas nachomítáme. Prudká bolest, červený otok a naše nadávání a poskakování kolem, jako indiáni okolo ohně. Buďto jsme měli za to, že forma již trochu vychladla a nebo jsme naivně uveřili tomu, že tenká látková utěrka,kterou jsme popadli jako první, bude dostatečnou ochranu proti spálení během toho, kdy vytahujeme plech s bublaninou z trouby ven nebo když nadzvedáváme pokličku s horkou rukojetí.

Já sama si jednu takovou vzpomínku pamatuji velmi dobře i přesto, že se tak stalo již před patnácti lety. To jsem se takhle jednoho červencového dne u babičky jala jí pomoct při pečení. Babička byla dost překvapená, jelikož jsem v době své puberty málokdy vyvíjela jakýkoli zájem o kuchyni. Jelikož ale byla babička vedena k vaření a pečení již od malička, opravdu jí nenapadlo, jak tragicky na tom se svým logickým myšlením v kuchyni jsem. Tenkrát jsme se rozhodly upéct mramovou bábovku.

Babička mě s láskou dirigovala a říkala mi co mám dělat, no a já konala. Překvapena sama sebou jak mi to jde, začínala jsem pomalu věřit tomu, že by mě kuchyně a pečení nakonec vážně mohli začít bavit. Zhruba za dvacet minut bylo těsto hotové a mohlo se šoupnout ve formě na bábovku rovnou do horké trouby. Tehda mě babička naučila trik se zapichováním špejlí do těsta, abychom tak zjistili, zda už je bábovka upečená i zevnitř.

A protože všechno nasvědčovalo tomu, že je, vytáhla jí babička opatrně ven. A já, jak jsem nemohla udržet svou zvědavost jsem k bábovce poskočila a jala se formu obrátit vzhůru nohama, aby mohla bábovka ven a já tak viděla své dílo. Křik. Nejprve můj a poté babičky. No ve zkratce, přežila jsem to a ruce mám obě v pořádku, za to ale můžu garantovat, že už se bez rukavic nikdy žádné formy nedotknu.

Pro Dudlu sepsala Veronika Kunčíková

Prohlédněte si kompletní nabídku gadgetů:

Víte, že nákupem chňapky do kuchyně na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás kuchyňské chňapky nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

nadobi-deti-detske

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z: Jídlo, recepty, food blog