Omlouváme se, ale z důvodu stěhování skladů do nového a restrukturalizaci firmy Gadgets House s.r.o. obchod je dočasně nefunkční a objednávky se nevyřizují. Situaci se snažíme vyřešit, děkujeme za pochopení.

Jak nakreslit psa?

Pro ty pokročilejší, co zde na webu sledují návody, jak nakreslit... přináším zase jeden tip na kresbu. Tato kresba je sice o něco málo složitější, než ty předešlé, které jsem sepsala, nicméně to by nemělo ničemu vadit a naopak pokud už v malování a kresbě toužíte po vyšším levelu toho, že dokážete nakreslit už i o něco těžší věci, v tomto článku si podrobně vysvětlíme a ukážeme, jak nakreslit psa.

jak-nakreslit-psa

Jak nakreslit psa? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Je to sice dětská kresba, přesto není úplně tak jednoduchá. Nicméně s chutí do toho a půl je hotovo! A můžeme se tedy pustit do naší kresby.

Budeme kreslit psa, který stojí na dvou zadních tlapkách a dvě přední má ve vzduchu. Začneme tím, že nakreslíme hlavu. Toho docílíme tak, že nakreslíme necelý oblouček. Poté uděláme takový půlkruh jako čenich a na čenich dokreslíme menší tmavou vybarvenou tečku. Poté pokračujeme dále, dokončíme tlamu psa a do ní nakreslíme malý vyplazený jazyk, který náš pes na obrázku bude mít.

vytvarna-vychova

Poté uděláme jemně nerovnou čáru dolů a pokračujeme kresbou tlapek psa (prvně  začneme kreslit ty, které jsou ve vzduchu). Jedna je ve vzduchu a druhá je šikmo naproti ní. Poté uděláme břicho psa jako rovnou čáru (zase ne úplně) a pustíme se do kresby zadních tlapek psa stejným způsobem, jako jsme kreslili ty přední.

Nakonec už zbývá jen dokreslit ocas, který je vyzdvižený (pes je šťastný), dokreslíme zbývající tělo psa a nakonec levé ucho s chlupy. Psovi také dokreslíme do jeho obličeje jedno oko jako černou tečku (kresba psa je jen z jedné strany, z boku).

Nakonec podle vaší chutě můžeme dokreslit i pozadí ke psovi (trávu, květiny, stromy, domy, prostě cokoliv, co se vám bude líbit a ke kresbě psa se to bude hodit). K psovi můžeme dokreslit i jeho misku, která se do kresby také velmi hodí - pes bez žrádla a jeho misky je jako tělo bez duše. Přeji hodně štěstí při kresbě!

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si kreativní potřeby:

Pokračujte v čtení blogu: