Jak nakreslit psa?

Pro ty pokročilejší, co zde na webu sledují návody, jak nakreslit... přináším zase jeden tip na kresbu. Tato kresba je sice o něco málo složitější, než ty předešlé, které jsem sepsala, nicméně to by nemělo ničemu vadit a naopak pokud už v malování a kresbě toužíte po vyšším levelu toho, že dokážete nakreslit už i o něco těžší věci, v tomto článku si podrobně vysvětlíme a ukážeme, jak nakreslit psa.

jak-nakreslit-psa

Jak nakreslit psa? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Je to sice dětská kresba, přesto není úplně tak jednoduchá. Nicméně s chutí do toho a půl je hotovo! A můžeme se tedy pustit do naší kresby.

Budeme kreslit psa, který stojí na dvou zadních tlapkách a dvě přední má ve vzduchu. Začneme tím, že nakreslíme hlavu. Toho docílíme tak, že nakreslíme necelý oblouček. Poté uděláme takový půlkruh jako čenich a na čenich dokreslíme menší tmavou vybarvenou tečku. Poté pokračujeme dále, dokončíme tlamu psa a do ní nakreslíme malý vyplazený jazyk, který náš pes na obrázku bude mít.

vytvarna-vychova

Poté uděláme jemně nerovnou čáru dolů a pokračujeme kresbou tlapek psa (prvně  začneme kreslit ty, které jsou ve vzduchu). Jedna je ve vzduchu a druhá je šikmo naproti ní. Poté uděláme břicho psa jako rovnou čáru (zase ne úplně) a pustíme se do kresby zadních tlapek psa stejným způsobem, jako jsme kreslili ty přední.

Nakonec už zbývá jen dokreslit ocas, který je vyzdvižený (pes je šťastný), dokreslíme zbývající tělo psa a nakonec levé ucho s chlupy. Psovi také dokreslíme do jeho obličeje jedno oko jako černou tečku (kresba psa je jen z jedné strany, z boku).

Nakonec podle vaší chutě můžeme dokreslit i pozadí ke psovi (trávu, květiny, stromy, domy, prostě cokoliv, co se vám bude líbit a ke kresbě psa se to bude hodit). K psovi můžeme dokreslit i jeho misku, která se do kresby také velmi hodí - pes bez žrádla a jeho misky je jako tělo bez duše. Přeji hodně štěstí při kresbě!

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si na Dudlu školní a pomůcky pro výtvarnou výchovu: