UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak nakreslit kočku?

Mnoho lidí má v oblibě kočky. Nejen jako zvířata a domácí mazlíčky, ale někteří, kteří se kreslení věnují, by rádi kočky i namalovali. V takovém případě je tu pro vás článek a ten vás podrobně navede a pomůže vám, abyste správně namalovali kočku a kresba vypadala dobře a působila opravdu dobrým dojmem. Není těžké kočku namalovat, ale jen někteří ví, jak na to. A pro ty, kteří to neví a nebo pro ty, kteří si rádi čtou články podobného typu, jsem napsala tento článek.

jak-nakreslit-kocku

Jak nakreslit kočku? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Můžeme tedy začít s kresbou kočky. První, čím začneme, je, že nakreslíme její hlavu, to znamená začneme kreslit tak, jako kdybychom kreslili kolečko. Ale nedoděláme ho úplně - začneme kreslit i uši kočky. Prvně po levé straně (takový trojúhelníček), potom uděláme krátkou čárku a poté nakreslíme další ucho kočky stejným způsobem, akorát na pravé straně.

Poté tedy dokončíme hlavu kočky tím, že spojíme toto "netradiční" kolečko s ušima. Základ kočky - tedy její hlavu - máme hotovou a pokračujeme směle dále. Začneme kreslit tělo kočky - tedy tlapky s ocasem. Uděláme to tak, že nakreslíme dvě tlapky vpředu (kočka se o ně opírá) a zbytek kočky dokreslíme tak, že dokreslíme jako takový oblouček (který má znázorňovat stehna a tlapky kočky).

vytvarna-vychova

Kresba kočky nemůže být v tomto případě snadnější. A abychom kresbu dokreslili úplně, z konce stehna po pravé straně dokreslíme ocas - zhruba tak, jako bychom chtěli kreslit hada.

To samozřejmě ještě ale není všechno, měli bychom kočce dokreslit i oči (dvě kolečka se zorničkami), čumák (menší trojúhelníček) a ústa (dva obloučky za sebou). Kočce ještě můžeme dokreslit vnitřek uši (vlastně jen obkreslíme u obou uší stejný tvar) a máme v podstatě skoro hotovo. Na závěr vyzdobíme ocas a namalujeme na něj například pruhy. Ještě jsem zapomněla zmínit důležitou část a to sice, ať kočce dokreslíme vousky. 

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si kreativní potřeby:

Pokračujte v čtení blogu: