Jak se naučit hrát na kytaru?

Asi spousta z nás má nějaké koníčky. Může to být například malování, zpěv, pletení, háčkování, korálkování a podobně. A někdo se chce naučit na kytaru. Ze začátku to bývá velmi složité - protože jak se říká, začátky jsou u jakéhokoliv koníčku velmi náročné a není to lehké. Ale pokud to hned nevzdáte při prvním neúspěchu a jste vytrvalí, pak můžete být ve svém koníčku (nebo-li hobby) opravdu dobří a i úspěšní. Pojďme si zde ale uvést několik tipů, které by vám měly pomoct s tím, jak se dobře naučit hrát na kytaru.

jak-se-naucit-hrat-na-kytaru
 
(Zdroj fotky: Freepik.com)
 
První tip: Nevzdávejte to

Jak už bylo řečeno, nikdo není dokonalý a nikomu nejde všechno napoprvé - a právě z tohoto důvodu nic nemůžete vzdávat předem, protože pokud to vzdáte hned a nevytrváte, nemůže se dostavit úspěch, po kterém vy toužíte a chcete ho.

Druhý tip: Dívejte se na videa na YouTube

I videa na YouTube s videonávody, jak se naučit hrát na kytaru, by vám mohly opravdu hodně pomoct. Snažte si je pouštět každý den.

Třetí tip: Trénink, trénink, trénink

Čtěte dobře. Pokud se chcete něco naučit, musíte tomu nejdříve něco obětovat a to je čas. Snažte se proto trénovat každý den co nejdéle, abyste se ve hraní na kytaru mohli stále více a více zdokonalovat. Jedině tak dosáhnete výsledků. A když budete trénovat, hodně věcí pochopíte a hodně se toho naučíte, proto nezapomeňte, že právě trénink je základní pravidlo. 

Čtvrtý tip: Věřte si

K tomu, abyste se naučili hrát na kytaru, si také musíte věřit. Proto si věřte, vkládejte do sebe důvěru, zkoušejte si zahrát nové písničky. Pokud budete umět hrát své oblíbené písničky na kytaru, určitě vás to bude o mnoho více bavit, než se učit něco, co se vám nelíbí. Poslouchejte při hře na kytaru svoje srdce a věřte, že se vám vše, čeho vy chcete dosáhnout, opravdu podaří a budete v tom úspěšní.
 
Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si na Dudlu dětské hudební nástroje: