UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Dětské papírové peníze k vytisknutí

Mají už vaše děti doma kasičku, pokladničku, nebo dokonce vlastní dětskou peněženku? Ale co do ní střádat, když na skutečné penízky ještě nemají věk? Většina odborníků na dětský vývoj a psychologii se shoduje, že první skutečné penízky by mělo dítě dostávat formou kapesného už od první třídy. Do té doby si můžou hrát s dětskými penězi, které jsme pro vás připravili k vytisknutí.

penize-k-vytisknuti-dudlacci

Dětské peníze na hraní k vytisknutí (Autor: Tomáš Zahálka, Dudlu.cz)

Kapesné pro děti?

Nemusí se jednat o velké částky, stačí korunky, pěti korunky, tak aby si samo dokázalo koupit nějakou malou sladkost a naučilo se základům finanční gramotnosti. Pro předškolní věk jsou naopak výborné dětské peníze, s kterými si mohou hrát, nebo je dostávat za odměnu, třeba za splnění nějakého úkolu či jako výhru v soutěži.

Dětské peníze k vytisknutí - Dudláčci

Pokud však nechcete utrácet za hrací peníze skutečné korunky, vyrobili jsme vám PDF soubor obsahující zdarma bankovky v hodnotě 100, 200, 500, 1 000 a 2 000 Dudláčků. Ty můžete libovolně tisknout, rozdávat, používat jako platidlo ze různé úkony, využívat na dětských táborech, při dni dětí, nebo jen tak při hraní si na obchod.

STÁHNOUT DĚTSKÉ PENÍZE JAKO PDF SOUBOR K VYTISKNUTÍ

hracky-pro-deti

Jak vytisknout Dudláčky?

  1. Klikněte na STÁHNOUT DĚTSKÉ PENÍZE
  2. Otevře se vám PDF soubor a v pravém horním rohu klikněte na ikonu tiskárny
  3. Zvolte připojenou tiskárnu a vyberte zda budete tisknout barevně / černobíle
  4. Vytisknětě několik archů formátu A4 na běžný kancelářský papír
  5. Vystřihnětě nůžkama jednotlivé bankovky

Z druhé strany jsou bankovky čistě bílé a můžete tam v rámci hry dětem napsat fixou za co bankovku dostaly, třeba za úklid, za nezlobení, za vyvenčení pejska, za pomoc s úklidem nádobím, za posbírání hraček apod. Doporučujeme nejmenším udělat i seznam dárků, za které mohou dětské penízky vyměnit, takový váš vlastní obchůdek. Je jen na vás, jak s penízky naložíte.

vytvarna-vychova

Určitě není účelem papírových peněz naučit děti, že za všechno musí dostat zaplaceno, ale je důležité aby pochopily, že všechny věci mají svou hodnotu a nemohou vždy dostat všechno ihned. Naučíte tak děti nejen finanční gramotnosti, základům počítání, ale také trpělivosti a vážení si získaných věcí. Využijte Dudláčky moudře a ať vám dělají radost.

STÁHNOUT DĚTSKÉ PENÍZE JAKO PDF SOUBOR K VYTISKNUTÍ


Pro Dudlu sepsal: Tomáš Zahálka (PR) | Edit: Andrea B.

Vyberte si hračky pro děti:

Pokračujte v čtení blogu: