UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je to polygamie?

Už jistě každý z nás zaslechl toto slovo, které v sobě skrývá význam, který většina z nás ve společnosti hodně řeší. Pojďme se podívat na to jaký a co to tedy vlastně ta polygamie znamená. Poly v překladu znamená více nebo mnoho.

co-je-to-polygamie

(Zdroj fotky: Freepik.com)

My, lidé, jsme naučeni tomu, že je normální mít jen jednoho partnera - což opravdu skutečně normální je. Někteří lidé tento názor ale bohužel nesdílí ani přes to, co je ve společnosti "normální" a uznávají takzvanou polygamii. Polygamie je ten jev, když jeden člověk má více partnerů. A polygamii také můžeme rozdělit na dva druhy, nebo tábory (pojmenujte si to jak chcete).

a) polygamie vědomá - partneři o sobě navzájem vědí a souhlasí s vícero partnery - vše záleží na vzájemné dohodě a na tom, na čem se navzájem mezi sebou domluví, jaká pravidla si v tomto polygamním vztahu vlastně nastaví.

b) polygamie nevědomá - zde o sobě partneři nevědí a zjistí o sobě třeba až za několik let, někdy dokonce nikdy. Tady je také určité riziko, že až se o sobě navzájem partneři dozví, nemusí tomu jedinému člověku zůstat ani jeden partner a oba ho opustí (čemuž bychom se ani nemohli divit, pokud o sobě navzájem neví a partner jim prostě jednoduše a sprosté lhal).

hracky-pro-dospele

Polygamie je záležitost každého člověka.

Pokud se cítí na to, že by chtěl více partnerů, je to jeho soukromá věc, ale musí počítat i s určitými riziky - například tím, že polygamie s sebou nese také jedno z rizik jako je větší šance nákazou pohlavních nemocí a podobně. 

Názor na polygamii v našem okolí je poměrně jasný, nicméně ať si o ní udělá obrázek každý sám. Já bych například ve vztahu, kde je polygamie, opravdu setrvat nemohla. A myslím, že většina lidí sdílí stejný názor, nehledě na to, že většina lidí chce mít partnera jen pro sebe a nechce se o něj s nikým "dělit", což je normální.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si hračky pro dospělé:

Pokračujte v čtení blogu: