4 položek celkem
Bigjigs Toys Prstoví maňásci pohádkové postavičky z království
492 Kč

Rozměry balení: 29,5x19,5x4 cm Rozměr maňáska: cca 17 cm Věk: 3+ Materiál: dřevo, látka Sada 6 ks

Kód: DS25006297
Maňásek Myšák Ticky
Maňásek Myšák Ticky
Skladem (221 ks)
289 Kč

Maňásek Myšák Ticky je skvělou plyšovou hračkou, která přiměje vaše děti vymýšlet stále nové a nové příběhy. Maňásci jsou hračkou, se kterou lze předvádět různé hry dětem již v...

Kód: DS12467617
Bigjigs Toys Prstoví maňásci pohádkové postavičky
492 Kč

Rozměry balení: 29,5x19,5x4 cm Rozměr maňáska: cca 13 cm Věk: 3+ Materiál: látka

Kód: DS85841541
Plyš Mýval maňásek 28 cm
482 Kč

Plyšový maňásek mýval o velikosti cca 28 x 19 x 14 cm (bez ocasu). Délka ocasu cca 24 cm. Věk 0+

Kód: DS37094719

Maňásci na ruku

Někteří z nás si už jako malí mohou pamatovat, že nám rodiče kupovali různé maňásky na ruku. Já si to také pamatuji jako ti, co je měli. A že jsem si s nimi užila opravdu docela dost zábavy. Maňásci mě totiž provázeli dlouhou dobu. Měla jsem dlouhou dobu v dětství svých pár nejoblíbenějších maňásků: těmi byli František (z kouzelné školky), Julinka, Fanynka. S nimi jsem si hrála skoro pořád a dokázala jsem se takhle zabavit opravdu hodiny.

Nicméně všechno to začalo tak, když jsem začala sledovat tehdy pořad Kouzelná školka, který byl pro mě tenkrát jako pro dítě velmi zábavný a dívala jsem se každý den, hltala každé slovo a poté si hrála s maňásky. Koupila mi je moje mamka. Takže si dovedete představit, že ona měla na ruce jednoho maňáska a já druhého a když byl doma zrovna někdo třetí (například sestra), tak měla třetího a hrály jsme divadlo jako v Kouzelné školce. Je strašně hezké na to dětství vzpomínat s takovými zážitky. V dnešní době už moc lidí maňásky nemá, ale kdo žil v době jako já, tak to pochopí.

Nicméně ještě bych chtěla zmínit, že maňásci jsou pro děti dle mého názoru opravdu velmi užiteční. Nejen, že rozvíjejí schopnosti dítěte, ale dítě si s nimi i samo vyhraje. Také pokud si maňásky a hry s nimi zamilují, dokážou si s nimi hrát hodně dlouho – někteří až hodiny, jako já.

Zezačátku jsem měla dlouhou dobu maňásky velké, ale po nějaké době jsem si koupila i dva malé (kuřátko a žábu), nicméně s těmi jsem si ani zdaleka nevyhrála tak, jako s těmi velkými. A když přijedu na návštěvu domů a vidím tyto maňásky, se kterými jsem prožila takřka celé dětství, vždycky si na ty vzpomínky a zážitky vzpomenu. Mám pocit, že na něco takového se nedá zapomenout. A protože jsem je měla hodně ráda, dodnes na ně vzpomínám a doporučuji maňásky mít – třeba pro vaše děti nebo malé neteře.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá