UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je manipulace a kdo je to manipulátor?

V životě se setkáváme s mnoha typy lidí. Ne všichni v našem životě jsou však ti, které bychom chtěli potkat. Na světě existuje spoustu typů lidí - mezi ně patří dobří, ale i ti zlí.
 
co-je-manipulace

Je známo, že na světě podstatně více špatných a "zkažených" lidí, než těch dobrých. Proč, to se ale neví. Každopádně mezi těmito všemi typy lidí jsou i tací, kteří s ostatními rádi manipulují. Takoví lidé jsou sami o sobě nebezpeční. Pokud je potkáte, možná ani nevíte, že mají sklony k manipulaci a manipulování. Bohužel to často člověk pozná až v bodě, kdy už to došlo příliš daleko.

Manipulátoři mají svoje techniky a ze začátku byste do nich vůbec neřekli, že by byli schopní něco udělat. Avšak pokud není po jejich a neděláte to, co chtějí oni, uráží se a začnou vás citově vydírat. A vy, protože vám na nich záleží, nakonec uděláte to, co chtějí. A takhle je to stále dokola - nakonec se člověk ocitne v pasti, ze které je velmi těžké uniknout.
 

antistresove-hracky

Teď vám dáme pár tipů, jak můžete poznat, že máte vedle sebe manipulátora

  1. Lže všem okolo a nejen vám - ano, toto se na manipulátora opravdu podobá. Lže všem a nejen vám. Lže své rodině, kamarádům, blízkým, prostě všem. Zakládá si na svojí dokonalé "image", která je ale ve skutečnosti jen jedna velká show. Potom už ani nevíte, co je vlastně pravda.

  2. Vykresluje vás tak, jak se mu to zlíbí - je možné, že před okolím vás manipulátor vykresluje tak, jak se mu to hodí. Často to bývá ve prospěch manipulátora. Pomluví vás a cílem je, aby si o vás lidé nemysleli nic hezkého.

  3. Citově vás vydírá - v citovém vydírání si libuje a je v tom doslova přeborník. Když neuděláte, co chce, urazí se a výsledek je nakonec stejně takový, že mu podlehnete, podlehnete jeho taktikám a on tak dosáhne toho, co chtěl.
Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si antistresáky:

Pokračujte v čtení blogu: