Omlouváme se, ale z důvodu stěhování skladů do nového a restrukturalizaci firmy Gadgets House s.r.o. obchod je dočasně nefunkční a objednávky se nevyřizují. Situaci se snažíme vyřešit, děkujeme za pochopení.

Nápoje

1 položek celkem
Top topic pomeranč 0,5l (CENA ZA 12 ks)
285 Kč

Jemně perlivá pomerančová limonáda, bez umělých barviv a sladidel.

Kód: DS42596411

Nápoj

Nápoje jsou důležitou součástí našeho dne. Ať už jsme kdekoliv, měli bychom dodržovat pravidelný pitný režim a v žádném případě na to nezapomínat. Dehydratace nám totiž může způsobit řadu nepříjemných věcí - jednak můžeme začít pociťovat velkou únavu, při velké dehydrataci hrozí i kolaps a na to bychom si měli dávat velký pozor. Optimální a ideální je vypít nejmíň litr až dva za den.  Nemusí to být najednou (to taky asi těžko někdo dokáže, stačí ale, když budete pít po menších dávkách, ale zato o to více). Říká se, že bez pití vydržíte v kuse maximálně tři dny. U jídla je to jiné, tam zase vydržíte podstatně déle. A i když je jídlo pro naše tělo a zdraví také důležité, troufla bych si říct, že pít je o mnoho důležitější.

A co můžeme pít? V dnešní době už máme nespočet možností: můžeme pít alkohol (pivo, víno), vodu, ochucenou minerální vodu (většinou mají nenápadnou příchuť a neobsahují příliš mnoho cukru), různé limonády a šťávy. Pokud chcete pít vodu, ale samotnou ji nemáte rádi, je ideální si do ní přidat citron, nebo okurku. Nejenže voda chutná potom mnohem lépe, ale citron a okurek mají taky velmi blahodárné účinky na naše tělo.
 
Takovými typickými nápoji, které bychom neměli pít pořád, jsou například Coca-cola a Fanta, které obsahují na jednu láhev dvacet pět kostek cukru, což je opravdu velmi velké množství a pro naše tělo je to opravdu nezdravé. Navíc cukr kazí zuby a můžeme po něm i lehce ztloustnout. Mnohem lepší je si místo toho udělat šťávu se sirupem (v poměru více vody a méně sirupu). Voda bude ochucená, ale ne zase až tak moc. Na druhou stranu cukr je do sebe potřeba určitě dostávat, ale pouze v přiměřeném množství, to znamená nepřehánět to s ním. Věřte mi, zkuste se zamyslet, kolik cukru do sebe denně dostáváte a něco na tom změnit, tělo vám poděkuje. 
 
Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Prohlédněte si kompletní nabídku gadgetů:

Víte, že nákupem nápojů na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás nápoje nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

nadobi-deti-detske

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z: Jídlo, recepty, food blog