UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Dárky k narozeninám

Narozeninový dárek

Umět se narodit, to je výzva! Tento článek píšu zrovna v období letních grilovaček, takže facebookové zdi mých kamarádů zdobí fotky z jedné letní oslavy za druhou. Balónky, vyzdobené pergoly, studené nápoje všech barev, no prostě paráda! To já jsem se, jako správný Střelec, uměla narodit ze všech nejlíp – tři dny před Vánoci. Vlastě ještě můžu mluvit o štěstí, protože původní termín mého narození stanovili mamce přímo na Štědrý den.

Sice se mi nepodařilo narodit se ve stejný den jako Ježíšek, zato zkazit svým příbuzným na dlouhá léta dopředu vánoční přípravy, to ano. Dvacátého prvního prosince totiž už všichni většinou šílí nad posledními dodělávkami cukroví, úklidu, nákupů a všech děsně důležitých adventních náležitostí. To u nás si to vždy ještě zpestříme dorty, chlebíčky a rychlooslavou, z níž každý rychle nervózní utíká domů dobalit poslední vánoční dárky. Aby jich nemuseli balit tolik, některé z nich mi přinesou - jakože k narozeninám. Proto vám dobře radím, pokud máte ve svém okolí rovněž nějaké Střelce nebo Kozorohy, mějte vždy ve skříni nějaký ten neutrální dárek v záloze, takový, co se hodí jak k Vánocům, tak k narozeninám výše uvedených nešťastníků. Diář je například ideálním řešením.

O tři roky později po mém narození si můj bráška řekl, že se trefí ještě líp a zkusí to pěkně zvesela na Silvestra. A povedlo se! Zdá se, že březen byl u našich rodičů velice oblíbený měsíc pro sbližování. Termín měl chudák také na Štědrý den, ale ani on příchod mesiáše neuctil. Byl totiž od mala trošičku línější, a tak si pobyt v děloze malinko protáhl. Původně se měl dokonce jmenovat Adam, ale po určení termínu si rodiče řekli, že takový základ do života mu dát nemůžou, a proto ho na poslední chvíli přejmenovali na Filípka.

Narozeniny na Silvestra jsou naopak požehnáním pro oslavence, jelikož se nemusí chystat s dvojí přípravou chlebíčků. Můj bratr byl již od dětství dokonce až takovým entuziastou, věřícím, že všechy ty rachejtle a dělobuchy zvenku blikají kvůli němu. Stával po setmění u okna, obdivoval ohňostroje a neustále nám opakoval: „Děkuji, děkuji!“ No řekněte – zkazili byste mu tu radost a prozradili, že se vlastně slaví jen konec roku? Můj muž má ohledně narození našich budoucích dětí jasno – nesmíme přivést na svět další chudáky, kteří budou prosincem ochuzeni o řádnou oslavu, proto je měsíc březen ve znamení celibátu. On to tedy pouze tvrdí. Znáte to – odříkaného chleba největší krajíc. Až budeme jednou shánět dupačky na malé Střelce a Kozorohy, srdečně se tomu zasměju.

Pro Dudlu sepsala maminka: Petra Růžičková (SvětPodlePetry.com)

Víte, že nákupem dárku k narozeninám na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás dárek k narozeninám nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když nám nemocné děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného.

Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.