UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Odznáčky

Odznáčky

Odznáčky jsou klasickou ozdobou, která nikdy neomrzí. Můžou charakterizovat naší image, jsou symbolem toho, co vyznáváme a zobrazují různé vtipné kresby. Odznáčky mohou ukazovat například jakou máme rádi hudbu, oblíbenou značku aut nebo hlášku, se kterou se ztotožňujeme. Jsou také symbolem různých náboženských, sportovních nebo politických spolků. Jejich obliba ale není žádným novodobým trendem. Nejstarší odznaky nosili již vojáci starověké římské armády a vyjadřovaly vyznamenání nebo hodnost. I proto jsou oblíbeným předmětem mezi sběrateli. Klasickými odznaky se inspirovali výrobci placek se špendlíkem, jaké známe dnes, které se začaly vyrábět na konci 19. století. Původně sloužily převážně k propagaci a reklamě, ale jejich obliba se rychle rozšířila mezi lidi jako symbol protestu a vyjádření názoru. Populární jsou nejvíce u vyznavačů punkové a rockové hudby.

Mě osobně odznáčky doprovázely celým obdobím dospívání. Protože jsem byla rockerkou tělem i duší, zdobily mi každý batoh, kabelku a někdy i oblečení. Dodnes mám pořádnou sbírku placek mých oblíbených kapel, na kterou jsem velice pyšná. Na každém koncertu jsem musela jednu koupit a zdobily mi dokonce i moji zamilovanou koženou bundu. I když dnes už placky nejsou každodenní součástí mého šatníku, občas si nějakou vezmu na oživení nudného outfitu. Pěkný barevný odznáček ale určitě ocení také děti. Ne tedy ty úplně malé, které by se o něj mohly píchnout, ale větší děti si určitě rádi vylepší batůžek do školy a holčičky třeba i kabelku. Můžou se tak odlišit od ostatních a ozdobit si své věci například podobiznou oblíbené celebrity. Svému dítěti můžete také koupit odznáček se jménem, aby si své věci vždy poznalo. Výběr je dnes opravdu pestrý, takže fantazii se meze nekladou a je jisté, že svůj odznáček si vybere úplně každý.

Ze života maminky: Karolína Tomášková

obleceni-sperky-bbb-dudlu

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Pro maminky a tatínky