UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je bungalov?

Bydlení v bungalovu je oblíbenou volbou velké části lidí, kteří se rozhodli bydlet v rodinném domě. Bungalovy se v poslední obě těší čím dál větší popularitě a jsou skvělou volbou nejenom pro rodiny s dětmi, ale také pro seniory. Co je bungalov a jaké vám může bydlení v něm přinést výhody, případně nevýhody?

co-je-bungalov

Bungalov je přízemní rodinný dům, který se perfektně hodí na větší pozemky. Většinou se jedná o stavbu pravidelného půdorysu. Nejčastěji má bungalov nízkou valbovou nebo sedlovou střechu a často jej doplňují verandy nebo terasy umožňující propojení obytné části s částí venkovní.

Bungalovy mohu být vybaveny i garáží, a dokonce mohou být i podsklepené. Díky variabilitě řešení si tak na své přijde opravdu každý. Výhodou bungalovu je navíc i jejich nižší pořizovací cena a rychlejší výstavba. A i právě na základě těchto faktorů se pro ně mnoho lidí ve finále rozhoduje. Bungalovy také působí vzdušnějším dojmem, a pokud zvolíte nízkoenergetický dům, jsou také energeticky úsporné.

V bungalovu máte všechno po ruce, jste si jako rodina blíž a nemusíte několikrát denně běhat do schodů nebo se obávat nějakého toho pádu svých ratolestí. Bungalov je úsporným typem obydlí, které do budoucna umožňuje provádět různé dispoziční změny. Pro bungalov se výborně hodí velká francouzská okna, která se postarají o celkové prosvětlení interiéru. Vhodným zdrojem vytápění jsou také krbová kamna, ideálně umístněná v centrální oblasti, jako je obývací pokoj.

Nevýhodou tohoto typu obydlí je to, že oproti patrovým domům nabízejí menší obytnou plochu. S tím souvisí i méně úložných prostorů. Také stěny bungalovu bývají tenčí, i když zase na druhou stranu dobře izolují teplo a hluk. Další nevýhodou jsou pak požadavky na stavební pozemek. Ten by měl být dostatečně velký a ideálně rovný.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vyberte si potřeby pro kutily:

Pokračujte v čtení blogu: