UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je daňový základ?

Finance a zase ty finance a daně. Už se vám z toho stejně jako nám pěkně točí hlava. Připadáte si jako na pořádně velkém kolotoči, který se právě začíná pořádně roztáčet? Nemusíte se, ale navíc ničeho bát, protože my vás rozhodně nenecháme ve štychu! Ano je tomu skutečně tak. Co je tedy daňový základ o kterém se také velmi často mluví nebo i píše na internetu? Je nějaká možnost jak si daňový základ v dnešní době snížit? Nezdanitelné částky daně, které upravuje zákon jaký jiný než ten o daních, vám už tak trochu může napovědět, že se tu jedná o položky, které jsou navíc odčitatelné od základu daně.

co-je-danovy-zaklad

(Zdroj fotky: Freepik.com)

Pozor na to, že se uplatňují jen jednou za rok. Znamená to tedy, že pokud jste podepsali u svého zaměstnavatele ten růžový dokument, který také známe jako prohlášení k dani nebo jste si podali daňové přiznání. Kdo si navíc s prohlášení k dani neví rady, tak zajisté může poprosit své kolegy nebo ještě lépe svou paní účetní, která mu s tím ráda pomůže. Platíte úroky na bydlení, tedy úroky z úvěru na bydlení? Pakliže ano tak máte také možnost si právě toto odečíst ze základu daně. Další a další možnosti co si ještě můžete odečíst právě ze základu daně najdete na portálech o financích. Proto si udělejte chvíli času a sedněte si za pc a bedlivě si prozkoumejte oblast, která vás zajímá nebo u které potřebujete vědět daleko více.

Kdo se navíc nebojí a potřebuje s daněmi poradit, může také napsat na Finanční úřad pod který spadá a sám uvidí zda dostane přesnou odpověď a nebo jiné odkazující informace, které by mu s jeho záležitostí mohly pomoci. Máte ve svém okolí nějakého podnikatele a jste začínající podnikatel či podnikatelka? Zkuste se zeptat i jeho jak se dané dokumenty vyplňují a co je potřeba. Dobré vztahy s dalšími podnikateli jsou přece k nezaplacení nebo si snad myslíte, že ne?

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: