UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je kondenzační plynový kotel?

Víte, co je kondenzační plynový kotel. Znáte jeho výhody? Kondenzační kotel je typ ohřívače vody, který vám může ušetřit peníze za spotřebu. Funguje tak, že předává teplo ze spalin zpět do přívodu vody, díky čemuž spotřebuje méně paliva.

co-je-kondenzacni-plynovy-kotel

Kondenzační kotle jsou dražší než běžné kotle a vyžadují specializovanou instalaci, ale mohou snížit náklady na energii o 25 až 30 %. Pokud uvažujete o instalaci jednoho z nich, zde je to, co byste měli o tomto typu spotřebiče vědět.

Kotle jsou nejen dražší než konvenční, ale z dlouhodobého hlediska jsou výhodnější, zejména pokud uvážíte úspory na účtech za vytápění. Spotřebují také mnohem méně vody než konvenční kotle a mají také nižší emise.

Jak funguje kondenzační kotel?

Kondenzační kotel funguje tak, že předává teplo z vyhořelých plynů ze spalovacího procesu zpět do vašeho vodovodního řádu.

Dělá to tak, že fouká vzduch přes vnější stranu svého výfukového potrubí, což způsobí, že voda uvnitř potrubí začne vřít a po dopadu studeného vzduchu zkondenzuje na páru (tento proces se nazývá "odpařování").

Pára je pak vyfukována zpět do vaší domácnosti pro účely vytápění, díky čemuž je kotel účinnější než jiné typy kotlů.

Výhody kondenzačního plynového kotle

Hlavní výhodou kondenzačního plynového kotle je, že může poskytovat vyšší účinnost než tradiční kotle. Nejběžnějším typem kondenzačního plynového kotle je elektrický ponorný ohřívač (EIH).

Toto zařízení využívá elektřinu k ohřevu vody v zásobníku, přičemž ventilátor vhání vzduch nad spirály uvnitř izolované skříně. Ventilátor pak nasává vzduch přes tyto spirály, což napomáhá jejich rychlému ochlazení poté, co byly použity v rámci topného cyklu.

Jak se dalo očekávat, kondenzační kotle mohou být také dražší než jejich nekondenzační protějšky, ale pokud plánujete zůstat na jednom místě po dlouhou dobu, mohou to být dobře vynaložené peníze.

Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová

Vyberte si potřeby pro kutily:

Pokračujte v čtení blogu: