UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je mandátová komise?

A dnes tu máme trochu jiné téma. Víte vy sami co je to taková mandátová komise? V této komisi mohou být tedy 2 členové kteří tak zajišťují jak prezentaci tak také, ale počet přítomných členů pokud to zjednodušíme pro nás laiky. Mají, ale také i další povinnosti, které musejí splňovat.

co-je-mandatova-komise (Zdroj fotky: Freepik.com)

S mandátovou komisí se například můžete tedy setkat u hasičů nebo také, ale jiných. Oproti tomu můžete zmínit třeba pojem jako je zastupitelstvo a rada města. Zdá se vám to zvláštní? Jenomže vždy i v těchto případech se volí.

Nebudeme vás, ale tímto plést, abychom vám v tom neudělali pořádný zmatek a vy si tak nepřipadali ještě daleko hůře. Ano mandátová komise vydává i zprávu ve které například informuje o výroční konferenci. Kde bude zmíněno jak datum kdy byla tato zpráva sepsána, samozřejmostí je také podpis a také informace o čem se v tom jedná. Podrobnější informace co je mandátová komise, třeba i právníci mohou mít mandátovou komisi, a to si také zajisté dočtete na internetu. Kde si můžete pročíst k čemu se usnesli a co se jednalo.

Zkuste si tedy zjistit zda nemáte ve svém okolí také mandátovou komisi, protože daleko lépe pochopíte tyto informace od lidí kteří vám přímo řeknou co se dělo a kdo je jakým členem než kdybyste si vše pečlivě četli a třeba si pak marně lámali hlavu nad tím, že tomu vůbec nerozumíte a to i po několika dlouhých hodinách. Příklady z praxe jsou vždy o moc přínosnější než naučená látka, kterou za nějakou dobu vypustíte ze své hlavy. Lepší je se zeptat, protože za to nic nedáte a navíc vám uši nikdo zaručeně neutrhne. Raději je lepší se zeptat a přiznat si to, že něco nevíte než abyste později byli za hlupáka nejen před svou rodinou, ale také třeba i před svými kolegy. Co taková volební komise? Byli jste někdy u voleb nebo ještě ne? Seděli jste snad na druhé straně kontrolovali kdo má doklady v pořádku a může jít tak daný den volit?

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: