UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je komerční nemovitost?

Máte informaci o tom co je to komerční nemovitost? V předchozím článku jsme se bavili o hmotném a nehmotném majetku, v jiném zase o pozemcích apod. Jste majitelem či majitelkou bytového domu, hotelu nebo snad i penzionu? Pak máte komerční nemovitost.

co-je-komercni-nemovitost
(Zdroj fotky: Freepik.com)

Tyto nemovitosti jsou právě již určeny ke komerčnímu užití jako je třeba jejich pronájem. Do této skupiny můžeme také samozřejmě zařadit i sklady, obchodní prostory nebo i restaurace. Navíc tyto nemovitosti jsou z velké části nakupovány už dopředu za účelem komerčního využití. U těchto nemovitostí, ale může také vzniknout nemilé riziko. Jak můžete vědět zda budete mít právě u této nebo těchto nemovitostí dobrého nájemníka?

Musíte se tedy dobře rozmyslet komu svou nemovitost na komerční účel dáte do rukou. Ano každý z nás chce mít příjmy a pokud má i takovou možnost byla by tedy škoda ji navíc nevyužít. Peníze, které si navíc můžete v dnešní době ukládat stranou nebo si za velký obnos jezdit na nějakou tu lepší dovolenou, která se vám zajisté bude líbit. Každý potřebujeme nějaký ten odpočinek a peníze v tomto ohledu hrajou také roli. Ale také to záleží na tom kdo jaké má nároky a požadavky. Kdo je skromný tak se vyspí prakticky kdekoliv.

Sbalí si batoh a prostě jede někam do neznáma. Oproti tomu se můžete setkat s člověkem, který bude vyžadovat několika hvězdičkový hotel a ještě s plnou penzí. Navíc kladná nebo záporná hodnocení, kterých denně najdete na internetu desítky až stovky vám také mohou pomoci jak s dobrou tak, ale i s tou špatnou reklamou. Z chyb se člověk učí, ale kdo by chtěl mít neustále záporná hodnocení? My rozhodně ne! Kdo umí navíc podnikat ten také může pomoci někomu ve svém okolí komu to zrovna nejde, a nepodniká ve stejném odvětví jako on. Pomocná ruka se vždy hodí a nevíte vy sami kdy budete potřebovat hodit záchranné lano.

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: