UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je oscilace ventilátoru?

Co je oscilace ventilátoru? Jak ovlivňuje proudění vzduchu a teplotu? Oscilace ventilátoru je funkce, kterou mají některé ventilátory. Způsobuje, že se ventilátor pohybuje tam a zpět kruhovým pohybem. To pomáhá rovnoměrněji rozptýlit vzduch po místnosti. Lopatky ventilátoru by se neměly pohybovat ze strany na stranu, ale měly by se otáčet v úplném kruhu.

co-je-oscilace-ventilatoru

Účelem oscilace ventilátoru je rovnoměrněji rozvádět vzduch po místnosti, aby v ní nebyl pocit dusna nebo stagnace. Ventilátory s touto funkcí se často označují jako "rotační", protože se otáčejí dopředu a dozadu, místo aby se pohybovaly ze strany na stranu jako typický skříňový ventilátor.

Oscilace ventilátoru je navržena tak, aby řízeně pohybovala vzduchem, a vy jste tak získali maximální pohodlí a energetickou účinnost vašeho domácího chladicího systému. Oscilační ventilátory jsou k dostání u většiny velkých prodejců.

Oscilaci ventilátoru lze řídit buď ručně, nebo automaticky.

Ruční oscilace je nejzákladnějším a nejběžnějším typem ovládání ventilátoru. To umožňuje zvolit určitý úhel, pod kterým se mají lopatky otáčet, což pak způsobí pohyb celé hlavy ventilátoru tam a zpět.

Automatická oscilace je pokročilejší možnost, která umožňuje ventilátoru automaticky měnit směr každých několik minut.

Tato funkce je obvykle řízena interním časovačem, který se aktivuje na základě nastavitelného časového intervalu (2-60 minut). Časovač se pak po uplynutí určeného času vypne, což vám umožní šetřit energii a zároveň si užívat klimatizační systém.

Oscilační ventilátory jsou navrženy s více lopatkami, aby maximalizovaly proudění vzduchu vaším prostorem a zároveň snížily nadměrný hluk při vyšších rychlostech. Jsou také vybaveny nastavitelnými hlavicemi, takže můžete proud vzduchu nasměrovat tam, kde je to v celém domě nebo kanceláři nejvíce potřeba.

Proč potřebuji oscilaci ventilátoru?

Pokud sedíte přímo pod ventilátorem, fouká přímo na vás. Jak se vzdalujete od středu místnosti, toto přímé proudění se stává méně intenzivním. Ventilátor s možností oscilace může pomoci rovnoměrně rozvádět vzduch po celé místnosti pohybem tam a zpět nebo kruhovým pohybem.

Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová

Vyberte si potřeby pro kutily:

Pokračujte v čtení blogu: