UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je supervize a kdo je to supervizor?

Supervize a supervizor? Co nebo kdo to je vlastně je? Setkali jste se již s tím slovem, ale nevíte o co tu vlastně jde? Kolegové u vás v práci stále mluví o supervizorovi, ale pro vás je to naprosto cizí slovo.

co-je-supervize-a-kdo-je-to-supervizor
(Zdroj fotky: Freepik.com)

Pojďme si tedy v tom udělat už konečně jasno. Pokud budete tedy prvně mluvit o supervizi tak se jedná o odbornou činnost. Kdo tuto činnost chce navíc provádět tak se nemůže ze dne na den rozhodnout a začít. Musíte mít tedy léta praxe a zkušeností a mít i supervizní výcvik, který je pro to důležitý. Kdo má pouze jen krátké školení jako je víkendové tak od toho ruce pryč. Nejde tedy o kvalifikovanou osobu, která by mohla supervizi provádět. Supervizor je osoba jak už chápete správně, která supervizi provádí.

Z velké části jde o osoby, které mají úspěšně ukončenou vysokou školu s oborem jako je medicína nebo humanitní směr, mají také zkušenosti s vedením lidí a několik let praxe. Důležitou roli u nich také hraje psychoterapeutický výcvik a spousta dalšího. Z odborných článků si můžete tedy dočíst přesnou specifikaci.

Praxe a zkušenosti nenahradí žádné kurzy, které si lidé v dnešní době dělají. Navíc kdo pracuje denně s lidmi a to jako vedoucí nebo i taková obyčejná prodavačka, která bude daleko rychlejší v komunikaci s neznámým člověkem a pomůže mu než vy co budete sedět několik hodin za počítačem a dělat si přesně zadanou práci.

Komunikace s ostatními je pro nás, ale také pro náš život důležitá. Proto se neustále vzdělávejme a rozšiřujme si tak své obzory o nové zkušenosti, které nás navíc posunou dál. Nikdy není pozdě se začít učit něco nového, a nikdy také nevíme kdy to právě ve svém životě využijeme. Jen taková angličtina nám může pomoci třeba na dovolené kdy nám onemocní náš dobrý kamarád, který umí perfektně anglicky a na nás to tak najednou zůstane celé, proto začněte již dnes!

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si potřeby pro kutily:

Pokračujte v čtení blogu: