UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je zpevněná plocha?

Nyní se dostáváme k části, která se nám také vážena stavební zákon. Ve svém životě se setkáváme dnes a denně s ostatních plochou, stavebním pozemkem a spoustě dalšího. Jenomže víte skutečně kde nebo dokonce co je zpevněná plocha?

co-je-zpevnena-plocha

Zpevněná plocha je stavba. Přesněji to definuje zákon č. 1856/2006 Sb., o územním plánování. Jestliže má navíc zpevněná plocha vzniknou montážní nebo stavební technologií, v tomto případě se pravděpodobně bude jednat o stavbu podle ust. § 2 odst. 3 stavebního zákona.

Pokud navíc potřebujete poradit s tímto problémem, je samozřejmě dobré se také obrátit na stavební úřad, který vám sdělí potřebné informace. Někteří jedinci mohou mít problém s přesnou definicí a mohou tak zcela velmi rychle, a snadno zaměnit zpevněnou plochu například za ostatní plochu apod.

Kdo navíc kupuje nebo se rozhodl koupit pozemek, tak by si také měl dát pozor na to, zda se na to neváže nějaké věcné břemeno, které by kupci mohlo uškodit. Nemusí tomu být v každém případě, protože u věcných břemen také rozlišujeme, o která se jedná. Katastr nemovitostí eviduje veškeré změny na daném pozemku, proto si také můžete vyžádat výpis a zjistit si věci podle sebe. Určitě je dobré nespěchat na koupi a velice dobře se rozmyslet, protože byste také mohli koupit zajíce v pytli.

Vše je dobré konzultovat i s osobami, které v tomto oboru pracují a nechat si zjistit co nejvíce informací, pokud k tomu máte čas a možnost. Určitě tak můžete ušetřit, anebo koupit za dobré peníze daný pozemek kde chcete stavět.

Nemusíte se bát, že by se nenašla osoba, která by vám v této záležitosti nepomohla. Po večerech si navíc můžete pročíst zákony, které se k těmto věcem vážou, a to ve zjednodušené verzi, která je na internetu snadno k dohledání. A kdo například neumí tolik s internetem tak může zajít klidně i ke svému sousedovi, který mu určitě pomůže.

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si potřeby pro kutily:

Pokračujte v čtení blogu: