Jak namíchat červenou barvu?

Červená barva je jednou z nejvýraznějších a nejpoužívanějších barev v celé řadě oblastí, jako jsou například móda, design interiérů, reklama a výtvarné umění. Okamžitě přitahuje pozornost a vyvolává různé emoce a reakce, je jednou z teplých barev. Pokud se chystáte použít červenou barvu, může být užitečné a přínosné pro vás vědět, jak ji namíchat správně a jak docílit přesně odstínu, který chcete.

jak-namichat-cervenou-barvu

Pro namíchání červené barvy budete potřebovat základní barvy, což jsou barvy, ze kterých jsou vytvořeny všechny ostatní barvy. Tyto barvy jsou červená, žlutá a modrá. Červená je teplá, modrá studená, žlutá je také teplá barva. Kombinací různých dávek těchto základních barev můžete vytvořit celou řadu různých odstínů.

Správný poměr jednotlivých barev

Aby byla namíchaná červená barva správně, je důležité dát pozor na poměr barev, které používáte. Pokud využijete hodně modré, může se stát, že namíchaný odstín bude příliš tmavý nebo namodralý. Stejně tak, pokud přidáte příliš mnoho žluté, bude výsledný odstín příliš oranžový. Pokud se snažíte namíchat čistou červenou barvu, musíte dodržet určitý poměr barev. Ideální poměr by měl být zhruba asi 5 dílů červené a 1 díl modré.

Pokud chcete namíchat světlejší odstín červené, můžete přidat více žluté barvy. Pokud chcete namíchat tmavší odstín červené, můžete přidat více modré. Poměr barev však záleží na konkrétní situaci, a tak byste měli experimentovat s různými poměry, dokud nedosáhnete požadovaného výsledku.

Použití dalších barev

Kromě základních barev můžete použít i jiné barvy k vytvoření různých odstínů červené. Například, pokud chcete vytvořit odstín růžové, můžete přidat bílou barvu do namíchané červené. Čím více bílé barvy přidáte, tím bude odstín světlejší a tím pádem se stane i růžovějším.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si potřeby pro kutily:

Pokračujte v čtení blogu: