Jak rozdělit pokoj?

Ne každé bydlení splňuje naše představy o tom, jak by mělo vypadat, aby vyhovovalo potřebám všech členů domácnosti. Pokud nemáte vyloženě štěstí na dobře prostorově řešený byt, nestavěli jste si vlastní dům od základů anebo máte více dětí, je někdy nutné improvizovat a prostor některých místností chytře a prakticky rozdělit ke spokojenosti všech jeho obyvatel.

jak-rozdelit-pokoj

Pokoje se dají rozdělit mnoha způsoby, díky nimž bude byt vypadat prostornější, zajímavější a zároveň poskytne potřebné soukromí, je-li to třeba. V tomto článku vám představím několik způsobů, jak rozdělit pokoj. Vyberete si?

1. Nábytek

Jedním z nejběžnějších způsobů, jak přepažit větší prostor, je strategické umístění většího nábytku, například velké skříně, kam můžete uložit cokoli, co nechcete mít jen tak na očích. Krásně vypadá také velká police na knihy, která dodá prostoru šmrnc a vy své oblíbené knihy budete mít navíc vždy po ruce. Sáhnout však můžete i po jakémkoli regálu, v prodejnách nábytku najdete police na různé drobnosti či květiny v mnoha provedeních a barvách. Fantazii se meze nekladou.

2. Paraván

Potřebujete-li rozdělit místnost a nemáte k tomu vhodný nábytek nebo se vám větší kus nábytku na přepažení tak úplně nehodí, dalším možným řešením je paraván. Paravány seženete v každé prodejně nábytku, a to v mnoha zajímavých provedeních a designech. Nádherně vypadá třeba kombinace dřeva a světlé látky. Prostor krásně oživí a navíc má variabilní využití, protože ho můžete stěhovat podle libosti. Hodí se spíše k dočasnému rozdělení místnosti, prostor ale rozdělí velmi efektivně a poskytne tak potřebné soukromí.

3. Dlouhé závěsy

Dalším způsobem, jak rozdělit místnost, ať už obývací pokoj nebo dětský pokojíček, jsou dlouhé látkové závěsy zavěšené na stropě. Působí vzdušně a neotřele a velkou výhodou je možnost jejich roztažení. Pokud máte závěsy navíc i na oknech, určitě vyberte závěsy v podobném barevném ladění, aby se barvy pěkně doplňovaly.

Určitě se ale vyhněte tmavým odstínům, které by místnost zbytečně utlumily a zatemnily. Chybu neuděláte se světlými pastelovými barvami, krásně vypadá v prostoru například krémová, která je navíc snadno kombinovatelná s jinými barvami, nebo meruňková či světle modrá.

4. Stěna z rostlin

Chcete-li rozdělit místnost a zároveň do svého bytu dostat trochu přírody, vsaďte na zelené rostlinky. Ty můžete do prostoru umístit hned na několik způsobů – nádherně vypadají třeba závěsné květináče, mříž na popínavé rostliny nebo větší dřevěná police, kam vkusně rozmístíte květináče s květinkami. U květináčů si navíc můžete vyhrát s barvami, které zlepší celkový pohled na prostor, krásně místnost oživí a rozzáří.

5. Japonská stěna

Japonská stěna je jednoduchým a navíc cenově dostupným řešením, potřebujete-li rozdělit prostor bytu. Na výběr jsou japonské stěny různých barev, můžete si je ale nechat vyrobit i přímo na míru specializovanou firmou. Hodí se do každé místnosti, kterou potřebujete rozdělit. Barvy laďte podle ostatních odstínů v dané místnosti, třeba podle sedací soupravy, závěsů na oknech nebo čalounění židlí.

Pro Dudlu napsala: Andrea Bělohradská

Vyberte si potřeby pro kutily:

Pokračujte v čtení blogu: