UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak se naučit anglicky?

Jak se naučit anglicky? Nejlepším způsobem, jak se naučit anglicky je odjet do anglicky mluvící země. Tam Vás totiž všechno donutí, aby jste se museli nějak domluvit. Jen nedoporučuji bydlet a pracovat úplně na stejném místě s českými přáteli, aby jste pak nemluvili více česky než anglicky. Časem začnete plynně pochytávat jejich způsoby a mluvu. Protože přeci jenom jsme lidi a umíme hodně od druhých odkoukat. Pokud na to nemáme odvahu zkusit něco tak drastického, i když skoro stoprocentně účinného, jsou tu i další možnosti.

jak-se-naucit-anglicky

Jak se naučit anglicky (Zdroj fotky: Freepik.com)

Například existují i nějaké aplikace, které zjistí jak jsme na tom a podle toho se nám snaží nastavit lekce apod. Za sebe mám vyzkoušenou aplikaci Duolingo, kde si např. zkoušíte hrou slovíčka a stále se Vám aplikace připomíná, aby jste si každou chvíli vyzkoušeli další slovíčko a zase se něco naučili. Naučí Vás gramatiku, je tu několik testíků pro každou úroveň apod. Těch aplikací je mnohem a mnohem víc a člověk může vybírat, co vlastně zrovna potřebuje. Jsou placené i neplacené možnosti a jsou i specifické na některé témata, či okruhy, které se chcete naučit.

Další možností je zaplatit si nějaký kurz. Jenže kdo se stydí bude s tím mít problém, protože většinou je zde více lidí. Další možností je potom si zaplatit soukromého učitele. Buď rodilého mluvčího, a nebo českého lektora, který se naučil anglicky plynně. Nevýhodou můžou být finance, protože si myslím, že to bude finančně velmi nákladné. I když výhodou je, že budete na hodině úplně sami . Takže Vaše chyby bude slyšet jen Váš učitel a také bude výuka efektivnější.

Slyšela jsem, že někdo se učil i tak, že používal na všechno Google překladač. Ale to mi přijde jako pofiderní metoda. Takže osobně bych to moc nezkoušela. Další metodou je samostudium a nakoupení si spoustu knih, ze kterých můžete čerpat a najdete tam i gramatiku. Nebo někdo kouká na filmy v angličtině, které v češtině zná nazpaměť a pak ví o čem si povídají a dokáže daná slovíčka pochytit ve správných tvarech i kontextu. A může tak poslouchat angličtinu hodiny a hodiny. A zároveň to může být i krásný relax, takže užití si i využití času. Určitě, ale kdo se chce naučit anglicky vzhůru do toho. Angličtině zdar!

Pro Dudlu napsala: Zuzana Slámová

Vyberte si antistresáky:

Pokračujte v čtení blogu: