UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Pánské hodinky

Hodinky pro muže

Držet krok s módní etiketou může být vyčerpávající. Zdá se, že pro každý doplněk, nebo kus oděvu je nějaké nepsané pravidlo. V tomto případě psané, protože vám teď řeknu, že i pánské hodinky mají svá pravidla.

Nejběžnější otázkou je: “Na jakém zápěstí byste měli hodinky nosit? Vlevo? Vpravo?”. Odpovědí je nosit hodinky na nedominantní ruce. Pokud píšete pravou, vaše nedominantní ruka je levá a naopak. Ta druhá ruka je totiž vždy volná a nemůže se stát, že pijete kafé a chcete se podívat, jak dlouho ještě do konce přestávky a kávu na sebe vylijete. Je možné, že výrobce neřešil, na kterém zápěstí hodinky budou, ale je více pravděpodobné, že hodinky jsou vyrobeny pro určité zápěstí. To znamená, že výrobce měl na mysli, na jakém zápěstí hodinky budou a kolečko, se kterým nastavujete čas dal k ciferníku tak, abyste mohli čas jednoduše měnit. Vzhledem k tomu, že s kolečkem se má snadno manipulovat druhou rukou, budou u čísla 3 nebo 9. Chcete se podívat že ano?

Další otázkou, kterou jste si asi nikdy v životě nepodali je: Jak nosit hodinky? Ano, na zápěstí. V době 2. světové války to byly převážně ženy, které nosily hodinky, muži měli kapesní hodinky. Posun od kapesních hodin k pánským náramkovým hodinkám začal, když londýnská společnost vytvořila v roce 1893 první design „náramkových hodinek“, ale tento trend se nastartoval až počátkem 19. století. Vojáci začali na bojišti používat polní hodinky a pravidlo zmizelo. Potěším vás, že hodinky jsou oficiálně součástí pánské módy po celé století. Pravidla nošení hodinek platí hlavně pro formální události. Technicky můžete nosit hodinky s jakýmkoli oblečením. Ale pro ty, kteří oceňují dobrou etiketu a styl, sladění hodinek s vaším oblečením vás postaví o krok výše v žebříčku hodnot mužů.

Hodinky jsou příslušenství, to znamená, mají váš styl jen vylepšit, být takovým tím chybějícím puzzlíkem, ale neměly by ovládnout, nebo rušit váš styl. Třebaže budete celí v černém a na levé ruce budou veliké sportovní žluté hodinky. Světlý ciferník je často pro denní nošení, zatímco šedý, khaki, černý nebo hnědý ciferník je vhodné pro večerní oblečení. Jediné, o co vás my, ženy, prosíme je, nenoste hodinky přes rukáv, stejně tak jako ponožky v sandálkách.

Pro Dudlu sepsala maminka: Kim Černá

Helvetia-banner-festina-panske-hodinky

Partnerem kategorie pánské hodinky je spřízněný e-shop: helvetia-hodinky.cz