UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Péče o chodila

Péče o nohy

Základem správné péče o tělo je i správná péče o chodidla, která nám může spoustu věcí usnadnit. Pojďme se tedy podívat na to jak. Péče je snad neodmyslitelnou součástí našeho života. Jednak kvůli vzhledové stránce, ale i kvůli té zdravotní.

Při péči o chodidla můžeme využívat různé pomůcky. Některými z nich jsou například:

a) skleněný pilník - může nám značně pomoct nehty vypilovat do požadovaného tvaru. Pilník tudíž neplní jen zdravotní funkci (zkrácení nehtů, aby nezačaly zarůstat, nebo aby nebyly ostré), ale i vzhledovou funkci, aby nehty vypadaly pěkně.

b) nůžky na nehty - nůžky nehty zkrátí. Při příliš dlouhých nehtech hrozí riziko zarostení do kůže, což může vypadat nejen nehezky, ale může to i pořádně bolet, proto je lepší o nehty pečovat.

c) sprchové gely - slouží k očistě chodidel, taktéž k tomu, aby nohy voněly.

d) laky na nehty - jsou rozšířené snad úplně všude. Jsou oblíbené i díky jejich rozmanitosti a spoustě druhů. Existuje také spousta značek, které si můžete vybrat, pokud si nehty chcete nalakovat. Kvalitní lak na nehty plní nejen krášlící funkci, ale dokáže nehty i dobře zpevnit. Tím se skladba nehtu zlepšuje.

e) masážní přístroj na nohy - snad všichni ho známe. Má za úkol nám nohy dobře namasírovat. Masáž se může hodit například po těžké manuální práci, ale i při normálním stavu. Masážní přístroj na nohy může také nohy pořádně prokrvit, čímž se samozřejmě krevní oběh celého těla nepatrně zlepšuje. Masáž může být úlevou i při neutichající a dlouhotrvající bolesti z důvodu fyzické práce či námahy.

f) vhodná obuv - ta také sehrává velmi podstatnou roli pro naše chodidla. Rozhodně je rozdíl mezi tím, jestli si vybereme kvalitní pevnou obuv a nebo obuv, která je nekvalitní a nedrží správně nohu. Proto stojí za to do obuvi zainvestovat.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Prohlédněte si kompletní nabídku gadgetů:

Víte, že nákupem péče o nohy na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás péči o chodila nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

koupani-vana-bbb-dudlu

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Rady a tipy pro kutily