UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Pelíšky pro kočky

Pelíšek pro kočky

Kočky jsou ospalá stvoření, rády a často polehávají. Většina koček prospí velkou část dne. Dopřejte jim proto k odpočinku klidný a komfortní prostor. Kočka si ustele, kde se jí zachce, ale pohodlný pelíšek bude pravděpodobně patřit mezi nejoblíbenější místo. Kočky ovšem nejsou jako psi – neodpočívají pokaždé ve stejném pelechu. Je proto vhodné, aby váš kočičí mazlíček měl odpočinkových zón několik. Nejlépe v každé místnosti. Při nákupu máte na výběr pelíšky v podobě kukaně, iglú, stanu, deky nebo škrabadla s odpočívadlem, ale nemusí to být jen kupované produkty, někdy ke spokojenosti stačí i krabice od bot vystlaná dekou, taburet stojící u krbu nebo chlupatá složená deka ležící na zemi u postele v ložnici. V každém případě by však pelíšek by měl být teplý a měkký a měl by být umístěn na místě, kde se vaše kočička cítí pohodlně a bezpečně. Při výběru nebo výrobě též zohledňujte velikost kočky a soustřeďte se i na materiál, ze kterého je pelíšek vyroben. Myslete na to, že čas od času je potřeba pelíšek očistit, proto vyberte takový, který je možné dát celý do pračky nebo má snímatelný pratelný potah, případně se dá očistit jiným způsobem.

Někoho možná nemile překvapí, že kočka je aktivní většinou v noci a přes den nabírá prostřednictvím spánku sílu na další noční blbnutí. Pokud nechcete, aby vám několikrát za noc váš zvířecí společník mňoukal u dveří do ložnice nebo se procházel po vašem spícím těle, můžete se pokusit změnit jeho režim. Je potřeba to soustavně a dlouhodobě trénovat. Udržovat kočku bdělou během dne, hrát si s ní, nenechat jí moc dlouho odpočívat, k večeru jí maximálně unavit a nacpat bříško. A u nás se ještě osvědčilo nenechávat přes noc přístup ke granulím. Pak chodil náš kocour několikrát v noci ujídat a pořádně neusnul. Pokud budete vytrvalí, měl by tento postup spolu s perfektním pelíškem pomoci k nerušenému spánku.

Pro Dudlu napsala: Denisa Moravcová

zviratka-bbb-dudlu

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Svět zvířat