UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Podprsenky

Podprsenka

Možná jsi muž a do této sekce jsi zavítal, protože se blíží Vánoce. Nebo třeba Valentýn, MDŽ, narozeniny, svátek, pátek či sobota. Anebo jsi něco provedl a tohle se ti zdá lepší než žehlička. Anebo jsi žena a měla jsi těžký den v práci, zlobily tě děti a muž zase zapomněl vyzvednout balík na poště. Ať už tak či onak, věz jednu věc. Vybrat podprsenku je fakt věda. A ne ledajaká. Dobře padnoucí podprsenka, to je souhra mnoha veličin. Víte, že Brnem už několikrát prošel pochod za správnou velikost podprsenky, který poukazuje na to, že až osmdesát procent žen neví, která velikost je ta jejich správná? A tak ulicemi prošel průvod žen v dobře padnoucích podprsenkách. Nemají rozhodně proč se stydět, však i na plovárně se nosí na vršku podprsenka. Ale zpět k té velikosti. Nejen, že špatná velikost není košer ze zdravotního hlediska, ale ani sama žena nemá šanci se cítit komfortně. Slyšeli jste už o tom, že žena, která si obléká dobře padnoucí spodní prádlo, působí navenek mnohem sebevědomější? To už jsou opravdu pádné argumenty k tomu se tou velikosti zabývat!

Tak pojďme na to - vezměte si krejčovský metr a začněte měřit. Nejdříve obvod vašeho trupu těsně pod prsy, čímž zjistíte údaj důležitý pro obvod. Od vámi naměřeného čísla si odečtete asi dva centimetry a poté zaokrouhlíte na číslo končící nulou, nebo pětkou tak, jak jsou dány podprsenkové velikosti. Prsa pak změřte v nějaké málo vyztužené podprsence přes nejširší obvod, abyste získala údaje pro velikost košíčku. Tyto údaje pak porovnejte s tabulkou velikostí daného výrobce. Samozřejmě je důležité přihlédnout k typu vaší postavy i ke tvaru prsou. Každému nebudou vyhovovat všechny střihy podprsenek. Na trhu jsou k dostání například bardotky, pushupky, s kosticemi a výztuhami či bez nich a tak dál. Při výběru se tedy řiďte vkusem, ale i čísly a vaším tělem a uvidíte, že najdete tu pravou. A já vám při výběru přeji šťastnou ruku.

Pro Dudlu napsala: Marie Hlaváčová