UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Prací prostředky

Prací přípravky

Prací prostředky jsou pro náš život opravdu důležité. Dříve se prádlo pralo na valše, to už je ale dávnou minulostí. Dnes žijeme v době, kdy už každý má svou vlastní pračku na praní prádla. Je to podstatně lehčí oproti praní na valše. Stačí zvolit nastavení, zmáčknout čudlík na povel toho, že se prádlo může začít prát a tato neskutečně chytrá mašinka za vás prádlo vypere. Stačí jen počkat, obvykle dvě až tři hodiny.

Mezitím si můžete udělat práci, kterou potřebujete, nebo si trochu odpočinout. Bez pracích prostředků byste ale těžko prádlo vyprali. Jsou totiž velmi důležité. V obchodě můžete koupit různé druhy, s různými vůněmi, které se vám budou líbit. Můžete si tak zvolit prací prostředek, který bude mít vůni citronu, máty, nebo třeba levandule.

A i podle vůně si často lidé prací prostředky vybírají. Proč? Prádlo je potom více svěží a voňavější. Voní vaší oblíbenou vůní, což dodává prádlu úplně jiné rozměry. 
Bez pracích prostředků si asi dnes prakticky nikdo představit život nedokáže. A asi je to tak správně. Dříve totiž žádné takové "vymoženosti" nebyly. Teď je to vše jinak.

Prací prostředky také dále můžeme rozdělit na několik kategorií a těmi jsou:

a) prací prášky - ty jsou asi nejčastěji používané a ještě k tomu jsou asi nejlevnější z pracích prostředků, takže je pořídíte prakticky za pár korun. Nejvhodnější jsou na praní bílého prádla.

b) prací gely - mají tekutou podobu, tudíž nejsou v pevném skupenství jako prací prášky. 

c) kapsle či tablety - ty jsou obvykle asi nejúčinnější ze všech pracích prostředků, ale i jejich cena, za kterou je pořídíte, bývá mnohdy vyšší. Co je ale na nich opravdu skvělé, je to, že se s nimi dá mnohem snadněji manipulovat, vhazují se přímo do místa, kam se dává oblečení. Takže ideální pro ty, kteří mají rádi snadnou manipulaci.
 
Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Prohlédněte si kompletní nabídku gadgetů:

Víte, že nákupem pracích prostředků na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás prací prostředky nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

kresleni-koupelna-zachod-pracka

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z blogu: Rady a tipy pro kutily