UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Příprava čaje

Čaje pro zdraví

Když se řekne slovo čaj a příprava čaje, automaticky se mi vybaví několik věcí: Vánoce, pohoda, klid a zamyšlení se. Čaj je opravdu jedním ze způsobů, jak si můžeme přírodně uklidnit tělo i duši. Pomáhá od stresu, můžeme se při něm hluboce zamýšlet a je to skvělý způsob, jak můžeme zrelaxovat.

Nejvíce si vždycky spojím čaj a přípravu čaje s ním spojenou s Vánoci, kdy vládne krásná vánoční atmosféra, všichni sedí u stolu, pijí čaj a jí sváteční štědrovečerní večeři; u nás v České republice je to buď kapr s bramborovým salátem nebo řízek s bramborovým salátem. Já osobně třeba na štědrovečerní večeři jím jenom bramborový salát a řízečky. A také nevylučuji, že některé domácnosti v Česku mohou mít třeba na štědrovečerní večeři úplně něco jiného, ale to už záleží hlavně na tom, jak se daní členové domácnosti spolu vzájemně domluví.

Ale abychom se vrátili zpátky k čaji… víte, kolik druhů čajů existuje? Existuje jich opravdu nespočet. Čaj může být černý, heřmánkový, ovocný, nebo hruškový, jablkový, švestkový, hroznový, mangový,.. A takhle bych s tímto výčtem čajů mohla pokračovat opravdu až do rána.

Nicméně u nás v rodině je tradicí, když všichni popíjíme pečený ovocný čaj, který si vlastnoručně vyrábíme. A právě tento čaj si s vánoci a vánočními časy spojím více, než kterýkoliv jiný čaj. Odjakživa jsme pěstovali na chatě různé ovoce a potom ho zavařovali, takže pečeného čaje máme opravdu hodně. Může zde být jakékoliv ovoce; hrušky, jablka, hrozny, švestky, … prostě všechno ovoce, na které si vzpomenete a máte rádi. A ještě mě tak napadá, když už píšu povídání o tom čaji a klidu a pohodě, je potřeba také zmínit zemi, která je opravdu proslulá svým čajem. Země, která je asi nejproslulejší svým výborným a chutným čajem je Čína – čaj zde má dokonalou vůni a opravdu vynikající specifickou chuť.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Prohlédněte si kompletní nabídku gadgetů:

Víte, že nákupem vychytávek na přípravu čaje na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás přípravu čaje nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

nadobi-deti-detske

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z: Jídlo, recepty, food blog