Jak vytrhnout zub?

S trháním zubu jsme se setkal asi každý ve svém životě. Jako děti jsme to každý také prožil jinak, a někteří z nás z toho ještě dnes mají noční běsy. V dospělosti si necháváme píchnout injekci, která nám tak pomůže tuto bolest předejít. Jenomže co dělat právě s malým dítětem, kterému se kýve zub? Je spousta možností, a to také i těch kreativních, jak své děti zabavit a během toho jim zub vytrhnout.

jak-vytrhnout-zub
(Zdroj fotky: Freepik.com)

Naprostá klasika je klasická niť, kdy se kolem zubu udělá očko, které se potom dotáhne a vy jenom škubnete k sobě. Většina dětí ze strachu tak pevně zkousne niť, že vám to nejde. Některé video návody navíc ukazují i možnost, kdy tatínkové přivážou na provázek dětem zub, a druhý konec přivážou na kliku od dveří nebo k pobíhajícímu pejskovi.

Ano je tomu skutečně tak, protože jakmile pejsek znovu vyběhne tak se dítě začne soustředit na něj, a najednou je zub venku a ani to nebolelo. Čím více je v dnešní době rodič kreativní a pomůže tak i malé dětské tvářičce k tomu, že na ní zůstane stále ten nádherný úsměv, tak si může poblahopřát ke zdánlivému úspěchu. Právě muži jsou ti, co neustále něco vymýšlí nového.

pece-o-zuby

Co takové jablko?

Ano pakliže do něj dítě kousne, zub sám v něm zůstane. Nebo i sladké jogurty kde jsou sladké lupínky apod. Možností je velká spousta. Záleží tedy jen na vás, jak se rozhodnete. Některé maminky potají právě v noci trhají svým dětem opatrně zuby tak, aby se jejich ratolesti ráno probudily a zjistily, že zub najednou zmizel a ani o tom neví.

sportovni-vyziva

A co zoubková víle?

Odměňujete je za každý zoubek nebo to necháváte náhodě? Každý by se měl odměnit, a tím myslíme i rodiče, kteří se denně starají o své děti. Pokud si, ale nevíte rady můžete zvolit možnost vytrhnutí zubu u zubaře. Mnoho rodičů často zvolí tuto variantu. Ale proč platit za třeba zbytečný a jen chvilkový úkon?

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si na Dudlu sportovní potřeby: