Omlouváme se, ale z důvodu stěhování skladů do nového a restrukturalizaci firmy Gadgets House s.r.o. obchod je dočasně nefunkční a objednávky se nevyřizují. Situaci se snažíme vyřešit, děkujeme za pochopení.

Prostírání

1 položek celkem
Prostírání na stůl - černé
71 Kč

Obsah balení: 1x prostírání Technická specifikace: Rozměr: 45 x 30 cm Materiál: 70% PVC + 30% polyester Omyvatelné Chrání stůl před nečistotami Zabraňujte poškrábání...

Kód: DS22320496

Prostírání na stůl

Prostírání plní funkci estetickou a ochrannou. Správný výběr tedy ušetří váš nábytek i stylově doladí interiér místnosti. Prostírání se obvykle kombinuje s ubrusem nebo běhounem a obojí by mělo být nejenom hezké a vkusné, ale zároveň také praktické. Prostírání má dlouhou historii a spolu s tím také podléhá módním vlivům. V současné době je spíš běžné nechat vyniknout vzhled desky stolu a prostřít jednotlivé prostírky a stůl ozdobit běhounem. Slavnostní okamžiky si ale zaslouží hezky prostřený stůl se vším všudy.

Ubrus - Základním pravidlem je, že ubrus má přesahovat okraje stolu minimálně o 20 cm. To se netýká ale takzvaných malých ubrusů - napronů, které zakrývají pouze střed stolu a prostírají se buď samostatně, nebo na velký ubrus. Co se týká tvarů, tak můžeme vybírat podle tvaru stolu obdélníkový, čtvercový, kulatý nebo oválný. Ubrus by měl být z kvalitního materiálu, který snese praní na 60 stupňů. Praktickou věcí jsou takzvané vodoodpudivé ubrusy. Pokud sháníme ubrus například na zahradní party, postačí nám ubrus plastový případně papírový. A naopak na slavnostní tabuli je třeba zvolit například damaškový nebo lněný ubrus.

Běhoun - jedná se o středový pásový ubrus, má tvar obdélníku a jeho používání se těší čím dál větší oblibě.  U běhounu lze stejně jako u ubrusu vybírat z nejrůznějších materiálů.

Prostírky - Co se týká prostírek, tak zde je výběr asi největší – prostírky mohou být i z korku, bambusu, vinylu, látky nebo silikonu atd. Prostírání je vhodné pořídit už malým dětem, protože se tak učí správnému stolování a je to praktické zejména z hlediska úklidu a čistoty. Dětské prostírání by mělo mít hravý design, mělo by být dobře omyvatelné a protiskluzové. Zajímavé a praktické na cesty je dětské prostírání a miska v jednom nebo skládací prostírání. S aranžmá prostírání si můžete pohrát i tak, že ho nápaditě složíte například do kapsičky, vějíře nebo dalších tvarů. Hezké jsou rovněž prostírky úhledně složené pomocí kroužků na ubrousky.

Pro Dudlu napsala: Martina Masopustová

Prohlédněte si kompletní nabídku gadgetů:

Víte, že nákupem prostírání na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás prostírání nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného. Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.

nadobi-deti-detske

Autor: BBB Ilustrace (zakoupeno pro Dudlu.cz)

Přečtěte si tematické články z: Jídlo, recepty, food blog