Jak na komáry?

Komáři nám, obzvláště v letních měsících, dokáží pěkně otrávit život. Ať už jsme u vody nebo si užíváme teplé letní večery na terase, tento otravný hmyz se nám často zakousne do kůže nebo nám vtíravě bzučí kolem uší. Pěkně také potrápí, pokud spíme u otevřeného okna. To se pak moc nevyspíme nebo se ráno probudíme poštípaní. Nenechte si komáry zkazit příjemný večer nebo pobyt u vody a vyzbrojte se prostředky, pomocí kterých je odpudíte.

jak-na-komary

Jak na komáry? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Komáři už vám nebudou pít krev. Jak se jich co nejrychleji zbavit a vyhnat je z vašeho bytu, domu nebo jeho okolí? Vyzkoušet můžete hned několik způsobů, jak se vyhnout obtěžování tímto nevítaným hmyzem. Vsaďte třeba na některou z babských rad a zažeňte komáry daleko od vás. Pomoc můžete najít v různých přírodních produktech. Jedním z nich je koření. Komáři k smrti nenávidí skořici anebo mátu. Skořice je dokonce i může zabít.

Vyzkoušet můžete také různé bylinky. Silné a aromatické vůně působí na komáry velmi nelibě. Aromatické bylinky a koření se tak mnohdy osvědčí i víc než používání repelentu.  Stačí je rozmístit po místnosti nebo tam, odkud chcete komáry odehnat. A které bylinky komárům nevoní? Pro použití v předsíni, na terase nebo pod pergolou je jako stvořená aromatická bylina vratič obecný. Její silné aroma komáry zaručeně odradí a příště se tomu místu raději vyhnou obloukem.

Další variantou je zavěšení česneku, který také komárům zrovna dvakrát nevoní. Jeho aroma ovšem může být nepříjemné i vám. Pokud chcete zvolit pro vás příjemnější vůni, pak sáhněte po libečku lékařském. Skvělý je i hřebíček nebo rozmarýn. Jeho vůně komáry odpudí, ale vám vadit nebude.

Skvělými repelentními účinky a také příjemným aromatem se pak vyznačuje citronová tráva. Její typické aroma odradí nejednoho komára, který si příště návštěvu u vás raději rozmyslí.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení