UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak na komáry?

Komáři nám, obzvláště v letních měsících, dokáží pěkně otrávit život. Ať už jsme u vody nebo si užíváme teplé letní večery na terase, tento otravný hmyz se nám často zakousne do kůže nebo nám vtíravě bzučí kolem uší. Pěkně také potrápí, pokud spíme u otevřeného okna. To se pak moc nevyspíme nebo se ráno probudíme poštípaní. Nenechte si komáry zkazit příjemný večer nebo pobyt u vody a vyzbrojte se prostředky, pomocí kterých je odpudíte.

jak-na-komary

Jak na komáry? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Komáři už vám nebudou pít krev. Jak se jich co nejrychleji zbavit a vyhnat je z vašeho bytu, domu nebo jeho okolí? Vyzkoušet můžete hned několik způsobů, jak se vyhnout obtěžování tímto nevítaným hmyzem. Vsaďte třeba na některou z babských rad a zažeňte komáry daleko od vás. Pomoc můžete najít v různých přírodních produktech. Jedním z nich je koření. Komáři k smrti nenávidí skořici anebo mátu. Skořice je dokonce i může zabít.

Vyzkoušet můžete také různé bylinky. Silné a aromatické vůně působí na komáry velmi nelibě. Aromatické bylinky a koření se tak mnohdy osvědčí i víc než používání repelentu.  Stačí je rozmístit po místnosti nebo tam, odkud chcete komáry odehnat. A které bylinky komárům nevoní? Pro použití v předsíni, na terase nebo pod pergolou je jako stvořená aromatická bylina vratič obecný. Její silné aroma komáry zaručeně odradí a příště se tomu místu raději vyhnou obloukem.

Další variantou je zavěšení česneku, který také komárům zrovna dvakrát nevoní. Jeho aroma ovšem může být nepříjemné i vám. Pokud chcete zvolit pro vás příjemnější vůni, pak sáhněte po libečku lékařském. Skvělý je i hřebíček nebo rozmarýn. Jeho vůně komáry odpudí, ale vám vadit nebude.

Skvělými repelentními účinky a také příjemným aromatem se pak vyznačuje citronová tráva. Její typické aroma odradí nejednoho komára, který si příště návštěvu u vás raději rozmyslí.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vyberte si potřeby pro kutily:

Pokračujte v čtení blogu: