UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak se zbavit molů?

Moli v domácnosti nám dokáží pěkně znepříjemnit život. Většinou je objevíme ve spíži nebo v šatně. Jak se takových šatních a potravinových molů co nejrychleji zbavit? A jak zajistit, aby se, pokud možno v budoucnu už neobjevovali? Vyzrajte na moly pomocí jednoduchých a efektivních triků a vyžeňte je nadobro z vašeho domova.

jak-se-zbavit-molu

Jak se zbavit molů? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Potravinoví moli jsou nevítanými hosty parazitujícími na našich zásobách jídla. Poměrně těžko se s nimi bojuje, jsou dosti odolní a svého teritoria se nechtějí za žádnou cenu vzdát. A kde se berou? V paneláku se mohou šířit větracími šachtami. Nebo si je také můžete přinést z obchodu. Nejčastěji se objevují v sypkých a suchých potravinách jako je mouka, rýže, kuskus, kořenící směsi, ovesné vločky, rýže a podobně. Řešení je spíše preventivní, kdy se vyplatí předcházet tomu, aby se u vás potravinoví moli vůbec objevili.

Jak tedy na prevenci výskytu potravinových molů? Pravidelně uklízejte místa, kde máte uložené jídlo. Nedělejte si ani příliš velké zásoby. Potraviny, které koupíte v sáčcích přesypte do uzavíratelných nádob. A když už se u vás doma potravinoví moli objeví, můžete je vyzkoušet odbudit chmelem. Jedná se o radu již z dob našich babiček. Vůni chmelu totiž moli k smrti nenávidí. Dalším řešením je bobkový list, který je také účinnou obranou proti molům. Předně je důležité všechny potraviny, ve kterých se tato nebo podobná havěť objeví, nekompromisně vyhodit.

A jak bojovat se šatními moli? Vyvarujte se skladování oblečení v igelitových pytlích. Šatní moli také milují oblečení, které dlouho nenosíte. Do záhybů naklade vajíčka, ze kterých se zanedlouho vylíhnou larvy. Proto se takového oblečení raději zbavte. A co je zaručeně odpudí? Skvělými odpuzovači šatních molů jsou aromatické vůně jako je levandule, skořice, hřebíček, rozmarýn nebo citronová kůra.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vychytávky na praní prádla:

Pokračujte v čtení blogu: