UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak oškrábat starou malbu?

Chcete se pustit do vymalování pokoje nebo rovnou celého bytu či domu? V takovém případě budete nejspíš stát před otázkou, za nátěr aplikovat na starou malbu nebo zda ji raději důkladně odstranit. V případě, že je na zdech již více vrstev, pak je k tomuto kroku bezpodmínečně nutné přistoupit. Stejně tak, když chcete štukovat, štěrkovat nebo tapetovat. I když tato činnost patří mezi jednu z nejméně oblíbených, co se podobných aktivit týče, ale jsou zkrátka situace, kdy je to nutné. Jak oškrábat starou malbu, aby byl výsledný efekt co nejlepší?

jak-oskrabat-starou-malbu

Jak oškrábat starou malbu? (Zdroj fotky: Freepik.com)

V první řadě se neobejdete bez vyklizení místnosti, případně důkladného zakrytí veškerého nábytku nepropustnými igelity, protože prachu a nepořádku bude opravdu hodně. Potřebovat budete kýbl s vodou, malířskou škrabku a malířskou štětku.

Původní výmalbu totiž bude nutné namočit. Důležité je namočit si jen takovou část stěny, kterou stihnete oškrábat do doby, než daná část uschne. Dbejte na to, aby byla stará omítka hodně namočená a maximálně nasáklá vodou. Pokud totiž bude málo namočená, půjde vám to podstatně hůře a škrábání vám tak zabere mnohem více času.

Vyplatí se mít při sobě více než pouze jednu malířskou škrabku. Škrábáním se vám totiž bude zkracovat, takže najednou vám třeba v ruce vůbec nic nezbude. Hodí se tak mít jich pár navíc do zásoby.

potreby-pro-kutily

A kde začít?

Vyplatí se začínat od stropu a teprve pak se vrhnout na stěny. Po seškrábání omítky ji rozmyjte krátkou kulatou štětkou, a to kroužením do ztracena, dokud nebude omítka hladká a čistá. Můžete i trochu více přitlačit, čímž se zacelí různé prasklinky. Vodu si také pravidelně měňte. T

o, že jste provedli činnost správně poznáte podle jednobarevné omítky, nejčastěji ve světle zelené nebo světle šedé barvě. A můžete si gratulovat. Je hotovo a stará malba oškrábaná. Nyní se můžete pustit do vymalování, štukování, štěrkování nebo tapetování.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vyberte si potřeby pro kutily:

Pokračujte v čtení blogu: