UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak postavit kotec pro psa?

Máte psa, který spí venku a rozhodli jste se mu svépomocí postavit kotec? Kotec poskytuje pejskům větší pocit bezpečí a soukromí. Je i praktickým řešením pro ty, kteří rádi utíkají. Poskytuje tak vašemu čtyřnohému příteli bezpečí a ochranu. Zároveň nabízí bytelné a spolehlivé obydlí.

jak-postavit-kotec-pro-psa

(Zdroj fotky: Freepik.com)

Stavba kotce pro psa není tak jednoduchá, jak by se mohlo zdát. S trochou zručnosti, perfektním naplánováním a dostatkem času si s tím ale poradíte. Kotec pro psa bude mít čtvercový nebo obdélníkový tvar. Záleží tedy na tom, jaký tvar preferujete a jaké rozměry vám umožní vaše zahrada nebo dvůr. Základem je pevná podlaha, která by měla být ideálně ze dřeva. Takové desky, ze kterých podlaha bude, by měly být naimpregnované. V zimě poskytnou psovi tepelný komfort a v létě naopak zase chladí.

Nejprve si vyrobte podezdívku a vybetonujte čtyři sloupky. Na ty umístěte a zabetonujte tyče, které budou jakousi kostrou kotce. Připravte si dřevěné trámy, kterou budou sloužit jako podpěra podlážky. Měly by být od sebe cca 60 cm. Na podlážku následně umístěte vhodnou podlahu ze dřeva nebo OSB desek. Následně vytvořte zbytek kostry a obvodové stěny. Stropové desky by měly mít přesah alespoň 40 cm, a to z důvodu odtoku vody. Na stěny můžete z části použít pletivo a na zbytek desky.

Aby byl váš psí mazlíček ochráněn před deštěm, bude nutná i kvalitní střecha. Ta může být dřevěná s lepenkou nebo můžete použít moderní alternativu běžných střešních tašek. Pro stavbu obvodů využijte pevné plné desky, a to alespoň ze dvou stran kotce, a to z důvodu, aby na psa nefoukalo. Kotec může být vyrobený pozinkovaného plechu, který je velmi odolný proti nepříznivým povětrnostním vlivům.

potreby-pro-kutily

A jak velký rozměr by kotec měl být?

Pokud chováte větší plemeno, pak to bude chtít obydlí o rozměrech alespoň 4x2 metry. Díky těmto rozměrům se psovi do kotce vejde jak bouda, tak i zároveň prostor pro protažení a procházení. Důležité je i umístění kotce v blízkosti domu, a to z důvodu, aby se pejsek necítil příliš odstrčený.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vyberte si potřeby pro kutily:

Pokračujte v čtení blogu: