UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak postavit saunu?

Sauna je možná to, co doposud vaší zahradě chybělo. Je ideálním místem k odpočinku a relaxaci, navíc nabízí i spoustu zdravotních benefitů. Příjemně vyhřátá sauna je skvělou volbou po náročně stráveném dni. Zároveň se stane i zajímavý exteriérovým prvkem. Takovou saunu si na vaší zahradě můžete postavit i svépomocí. A jak na to?

jak-postavit-saunu

(Zdroj fotky: Freepik.com)

Stavba domácí finské sauny je poměrně náročná a má svá specifika. Předně je důležité důkladně si promyslet, kde bude sauna umístěna a jaké budou její rozměry. Poté se můžete pustit do přípravy. Potřebovat budete speciální saunové palubky, prkna na saunové lavice, dřevo pro vnitřní a venkovní obklady, a to ideálně sibiřské nebo skandinávské, které je pevnější a produkuje minimum smůly. Potřebovat budete i výkonná kamna.

Důležité je vybudování kvalitních základů. Pomocí kolíků si vyznačte základy sauny. Do země zabetonujte ocelové patky a na ty zafixujte dřevěné hranoly. Ty budou základem celé konstrukce. Vhodný je betonový podklad. Pro perfektní fungování sauny je velmi důležitá i kvalitní izolace, zateplení a těsnění.

Myslete i na přípravu dveřních zárubní. Následovat by měla výplň konstrukce izolační vatou a nainstalování elektrorozvodů. Ty jsou vedeny přímo v konstrukci sauny za použití speciálních silikonových kabelů odolávajících vysokým teplotám.

potreby-pro-kutily

Následně je nutné celou konstrukci potáhnout ALU folií a tu zafixovat. Následně se instalují vnější obklady a poté obklady vnitřní. Obkladové palubky nešroubujte přímo napevno, a to z toho důvodu, že vlivem vlhkosti a tepla bude materiál pracovat.

Budete stát i před rozhodnutím, jakou zvolit střešní krytinu. Ta může být plechová nebo z asfaltového šindele. U těchto materiálů oceníte především nízkou pořizovací cenu a snadnou instalaci. Zaměřte se také na vstupní dveře. Ty by měly být odolné a celoskleněné, které zajistí perfektní těsnění. Myslete i na to, že dveře se z bezpečnostních důvodů musí otevírat směrem ven.

TIP: Netroufáte si na stavbu vnitřní nebo venkovní sauny svépomocí? Nevadí! Nechte si navrhnout a postavit saunu na míru od odborníků ze SaunaSystem.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vyberte si potřeby pro kutily:

Pokračujte v čtení blogu: