UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak postavit plot?

Do stavby plotu se můžete pustit svépomocí. Bude to chtít jen trochu trpělivosti a postupovat krok za krokem. Jak tedy takový plot postavit, aby byl pevný, odolal větru, nějakou dobu vydržel a zároveň byl i chloubou vašeho rodinného domu?

jak-postavit-plot

(Zdroj fotky: Freepik.com)

Jednoduchým řešením je drátěný plot. Jeho montáž není příliš složitá. Potřebovat budete pletivo, sloupky, vzpěry, beton a metr. A jak se pustit do jeho zhotovení? Vše si důkladně promyslete a připravte. Promyslete, kudy plot povede a myslete na to, že sloupky je nutné od sebe umístit ve vzdálenosti přibližně 2,5 metru. Na řadu přichází vykopání základových děr.

Ty by měly mít rozměr přibližně 30x30 cm. Hloubka výkopu je odvislá především od délky sloupku. Řiďte se tím, že spodní držák na sloupku, na který budete montovat pletivový drátek by měl být těsně nad zemí. Následně díru zalijte betonem a umístěte do ní sloupek. Pomocí vodováhy si zkontrolujte, zda je umístěný naprosto rovně.

Pro první sloupek je nutné jeho podepření za pomoci vzpěr. V místě, kde se vzpěra dotýká země si připravte další výkop. Pokračujte stejně jako u prvního sloupku s tím rozdílem, že další vzpěry umístěte vždy po 30 metrech délky a také u posledního sloupku.

Poté začněte s montáží napínacích drátů. Držáky pro napínací drát namontujte nahoru, dolů a doprostřed prvního a posledního sloupku. K němu se pak našroubují na objímky. Uštípněte si napínací drát na délku kterou potřebujete a přidejte ještě pár cm rezervu.

potreby-pro-kutily

Na prvním sloupku pak zasuňte drát do tzv. trnu napínače a otáčejte pomocí šroubového klíče přes trn. U všech sloupků se drát zasunuje do držáků drátu, na posledním pak do trnu napínače a napne se pak pomocí šroubového klíče. Napínací drát příliš neutahujte, aby nedošlo k jeho přetržení.

Pletivo zčásti odrolujte a upínací trč prostrčte do první řady ok. Tyč pak společně s pletivem zasuňte do háků. Poté pletivo rozbalte a přehněte kolem napínacího drátu. Postupujte pomalu a důkladně pletivo napínejte.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vyberte si potřeby pro kutily:

Pokračujte v čtení blogu: