Jak ušít obleček pro psa?

Víte, jak ušít obleček pro psa? Šití oblečku pro psa může být zábavný a užitečný projekt. Pokud jste nikdy předtím nešili, zvažte, zda nezačít jednoduchým projektem, jako je košile nebo kalhoty pro psa. Jakmile zvládnete tyto základy, můžete přejít ke složitějším projektům, jako jsou svetry a kabáty.

Šitím vlastního oblečení pro psa můžete také ušetřit peníze. Je to mnohem levnější než kupovat nové pokaždé, když pes vyroste ze svého stávajícího šatníku! Pro začátek vám přinášíme několik tipů, jak ušít obleček pro štěně:

Pořiďte si správné materiály

Budete potřebovat látku, nitě a další šicí potřeby, jako jsou zipy a knoflíky.

Nakupte tolik látky, aby vám zbylo dost na případné chyby - je lepší mít látky navíc než málo! Ujistěte se, že vybraná látka je pratelná a nedráždí psy (žádné syntetické materiály).

Kupte si knihy se vzory

Knížky se vzory jsou k dostání ve většině obchodů s látkami a šicími potřebami. V těchto knihách najdete vzory na vše od košil až po šaty - stačí si vybrat ten, který nejlépe odpovídá vašemu vkusu nebo potřebám! Bezplatné vzory můžete najít také online, když ve vyhledávačích Google nebo Bing vyhledáte "vzor oblečení pro psy".

Postup

  1. Vyberte si vzor - Pokud se šitím začínáte, je nejlepší začít s jednoduchým vzorem, který nevyžaduje mnoho dovedností. Vzory na psí oblečky najdete v obchodech s látkami nebo online v řemeslných obchodech. Jako vodítko můžete použít také staré oblečení, které vašemu mazlíčkovi padne.
  2. Nakupte látku a potřeby -Budete potřebovat látku a nitě ve stejné barvě, jakou máte zvolený vzor, a v případě potřeby také knoflíky, zipy a gumičky. Pokud jako vodítko používáte staré tričko, kupte si tolik látky, aby byla dostatečně velká a přiléhala na jeho tělo a nebyla příliš dlouhá nebo široká.
  3. Vystřihněte kousky - Vystřihněte všechny díly podle pokynů na vzoru kus po kuse a před sešitím je k sobě přišpendlete. Před pokračováním v tomto kroku se ujistěte, že vše sedí!
  4. Sešijte díly dohromady - Sešijte všechny díly k sobě rovnými švy a v případě potřeby i zpevňujícími stehy (je-li to nutné). Při šití používejte špendlíky.

Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová