Jak vyčistit myčku?

Určitě známe našeho malého pomocníka, který nám každý den pomáhá. U nás ho používáme dokonce i několikrát denně. Ale důležité je ho umět vyčistit a celkově o něho pečovat. I když to občas bývá celkem náročné. Ale myčka naši péči potřebuje. U nás po pár mytí do mycího programu v myčce přidávám ocet a sodu. Jednoduchá a babská pomůcka, ale u nás máme tvrdou vodu a to hodně. Ocet, protože dobře působí proti vodnímu kameni a zvlášť s horkou vodou. Soda, ta zase také čistí, a hlavně pomáhá od zápachu.

jak-vycistit-mycku

Jak vyčistit myčku (Zdroj fotky: Freepik.com)

Také jednou týdně vyčistíme sítko, v případě potřeby i častěji. My také jednou do měsíce vyndáme mycí nože (s tryskami) a silným proudem vody je vymyjeme. A jednou za čas, asi tak jednou až dvakrát do roka, umyji myčku ručně. A potom jí taky nechávám proprat samotnou bez nádobí. Když ji pouštím na prázdno, tak do ni dávám tabletu také.

Tablety kupuji dle sebe. Každý jsme spokojeni s jinou značku, kterou preferujeme. Já už pak nepřidávám leštidlo, protože kupuji dražší. Pokud nemáme dražší tablety, je potřeba kupovat leštidlo. Pak je také důležité dávat do myčky pravidelně sůl (doplňovat ji). Nechám tedy myčku prázdnou, vložím tabletu, potom tam přidám ještě sodu a ocet a nechám to na dlouhý program proprat. Jednou za čas, po skončení programu “na prázdno“ sundám i mycí nože a omyji je. U naší myčky jdou poměrně snadno demontovat (spodní nůž má pojistku, kterou je potřeba pootočit a pak jde vysunout směrem vzhůru.

Vrchní nůž, je třeba vzadu odepnout od vrchního košíku na nádobí (ten musí být v tu chvíli vysunutý ven) a vysunout směrem dozadu. A pak mám myčku, jako novou. Myslím, že to pomáhá i odpadním trubkám, kudy odchází veškerá špína. Takhle to dělám jednou za měsíc a myčka mi nepáchne, nijak nezlobí, nedrží se v ní vodní kámen. Také pak myje nádobí, jak má.

Nádobí nijak nepředmývám a místo toho ho raději dám proprat dvakrát, pokud je třeba někde něco připáleného a nepovede se vše dokonale. Jediné, na co si dávám pozor, tak jsou skořápky od vajíček, ty mi totiž pak zůstávají a zasekávají se v nožích (jelikož se nerozpustí a myslím, že občas malé kousky musí i záhadně projít sítkem) a pak mycí nože nefungují, jak mají a je potřeba je vyčistit dříve. A jak umýváte myčku vy? A zbavujete se vodního kamene? Nebo se necháte inspirovat? Ať tak nebo tak, přeji vám, aby vaše myčka byla jak ze žurnálu.

Pro Dudlu napsala: Zuzana Slámová

Vyberte si na Dudlu vybavení na úklid: