UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak vyčistit WC?

Svou zálibu v uklízení všeho v domácnosti si raději nechávám pro sebe. Proč? Poradil mi to partner poté, co jej v pět hodin ráno probudilo mé leštění sprchového koutu u něj v bytě. No co, nemohla jsem spát. To jsem ještě netušila, jaká výzva mě čeká jen o dva kroky vedle. Osobně mi udržení čisté WC mísy nepřijde jako nijak velká výzva. Vyžaduje to sice pravidelnou, avšak jen zhruba minutovou činnost.

jak-vycistit-wc

Jak vyčistit záchod (Zdroj fotky: Freeepik.com)

Srovnejte to sami s únavným drhnutím usazenin, které jsou odhodlané zůstat na místě. A co si budeme povídat, čištění WC mísy není zrovna aktivita, kterou by většina lidí chtěla vyplňovat volný čas. Důkladným a pravidelným čištěním toalety od samotného počátku čas neztrácíte, ale naopak šetříte. V budoucnu byste odstraňováním odolných usazenin strávili mnohonásobně více času. Čtete tyto řádky příliš pozdě? Nezoufejte, i pro vás mám pár tipů a triků. Předpokládejme, že jste již vyzkoušeli běžně dostupné komerční prostředky, které však vůbec nepomohly.

Napadlo vás ale využít sílu běžně dostupných prostředků, které má doma téměř každý? Na nepříliš tvrdohlavé usazeniny byste měli spolehlivě vyzrát s obyčejným octem. Nelijte ho však rovnou do vody, naopak se snažte co nejvíce vody z mísy dostat ven. Následně nahraďte chybějící množství vody octem. Je možné, že vám jedna lahev nebude stačit. Nechte působit několik hodin, klidně přes noc.

Vydrhněte celou mísu WC štětkou a máte hotovo. Pokud ani tento způsob nevedl k úspěchům, vaší další možností je jedlá soda. V případě využívání jedlé sody k úklidu doporučuji koupit rovnou velké balení, výrazně tak ušetříte peníze. Mně se nicméně spíše než na čištění WC mísy osvědčila na povrchy v koupelně. Zkusit to však můžete. Rozsypete sodu na znečištěná místa v toaletě, která následně poléváte octem. Směs by měla začít šumět. Nechte působit alespoň pár desítek minut a následně vše setřete a opláchněte.

Dalším trikem jak vyčistit WC mísu, který mi navíc opravdu zafungoval, bylo čištění pomocí kyseliny citronové. Ohřejte vodu v rychlovarné konvici. Není třeba, aby voda byla vroucí. Následně do ní vsypte přiměřené množství kyseliny citronové a vše opatrně vylijte do záchodové mísy. Opět nechte působit, ideálně přes noc. Je možné, že u silných usazenin bude nutné postup opakovat, dokud nedosáhnete 100% výsledku. Já však mohu potvrdit, že kyselina citronová mi zabrala i tam, kde byly ostatní prostředky zcela neúčinné. Nezapomínejte však na již zmíněné doporučení. Pravidelným čištěním toalety snadno předejdete vzniku jakýchkoliv usazenin.

Pro Dudlu napsala: Iva Horychová

Vyberte si WC doplňky:

Pokračujte v čtení blogu: