UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak vyrobit posilovací lavici?

Posilovací lavice je zařízení pro provádění silových cvičení. Posilovací lavice běžně používají kulturisté a powerlifteři k tréninku svalů horní poloviny těla, ale mohou je používat i jiní sportovci nebo i obyčejní lidé, kteří se chtějí udržovat ve formě. Jak ji vyrobit?

jak-vyrobit-posilovací-lavici

Jak si doma vyrobit posilovací lavici?

Druhy posilovacích lavic

Posilovací lavice se vyrábějí ve dvou základních typech - ploché a šikmé. Plochý model je navržen tak, aby si na něj uživatel mohl lehnout, zatímco šikmá verze je navržena tak, aby na ní uživatel mohl sedět.

Hlavní výhodou posilovací lavice je, že umožňuje snadné provádění mnoha různých cviků. Již se nemusíte starat o to, zda máte v domácí posilovně dostatek místa nebo zda máte k dispozici dostatek činek či bradel. Stačí použít posilovací lavici a budete moci snadno provádět mnoho různých cviků!

potreby-pro-kutily

Jak vyrobit posilovací lavici?

Nejprve si změřte prostor, kam chcete lavičku umístit. Ujistěte se, že je dostatečně velká, abyste si na ni mohli lehnout a nedotýkali se nohama obou stran.

Na základnu posilovací lavice si uřízněte kus dřevotřískové desky (silnější kus bude pevnější) o rozměrech asi 90 × 90 cm. Výška by měla být asi o 5 cm menší než výška uživatele, aby měl při položení nohy naplocho na zemi. Ujistěte se, že na každém rohu základny je alespoň jedna opěrná noha, a pak je zespodu přišroubujte do dřevotřískové desky pomocí šroubů.

Pokud chcete širší lavičku s větší oporou, použijte místo jednoho kusu 2 x 4 dva kusy. Bude tak pevnější a získáte více prostoru pro umístění závaží na její horní část.

Levná varianta posilovací lavice

  1. Vyjměte sedadlo z levné zahradní židle.
  2. Uřízněte kus překližky, který je o něco větší než sedák židle.
  3. Připevněte překližku ke spodní části židle pomocí popruhů a šroubů.
  4. Umístěte na ni závaží a máte levnou přenosnou lavičku

Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová | Edit: Andrea B.

Vyberte si potřeby pro kutily:

Pokračujte v čtení blogu: