UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak vyrobit svíčku?

Přírodní svíčka neodmyslitelně patří k představám o romantice. Je výborným společníkem na chladné podzimní a zimní večery. Představuje i pěknou dekoraci do domácnosti. Hodí se i jako vděčný dárek.

jak-vyrobit-svicku

Jak vyrobit svíčku? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Chcete-li se trochu realizovat na poli tvořivosti, užít si zábavu a ulevit své peněžence, nemusíte svíčky kupovat. Vyrobte si vlastní. Na výběr máte několik materiálů – svíčkový gel, parafín, sójový nebo včelí vosk. Ať už se rozhodnete pro jakýkoli způsob výroby svíčky, důležité je, aby vám tvořivá činnost dělala radost. Originální a ručně vytvořená svíčka pak zahřeje a zkrášlí váš domov o to víc.

My si tu popíšeme, jak vyrobit svíčku ze sójového vosku. Co vše budete na tvoření potřebovat? Nejprve si kupte vosk, který v obchodě najdete v půlkilovém nebo kilovém balení. Dále sežeňte nádobku, do které budete svíčku tvořit. Může se jednat o hrneček, menší zavařovací sklenici, skleničku od jogurtu nebo sklenici po vypálené svíčce. Pak se vybavte knotem s plíškem na konci, špejlí, kolíčkem nebo dřevěnou špachtlí, nůžkami, případně i vonným olejem, barvivem či sušenými květinami na ozdobu. Z vaší kuchyně dále využijete kastrůlek a hrnec.

Postup výroby svíčky je pak následující. Odměřte si množství vosku, bude ho zhruba o třetinu víc, než je obsah skleničky, která vám bude sloužit jako svíčka. Toto množství vosku pak přendejte do kastrůlku, který dáte nad hrnec s vodní lázní. Vodu nechte ohřívat jen na mírném plamenu, i tak se vosk brzy rozpustí. Vosk v průběhu rozpouštění zamíchejte dřevěnou špachtlí.

Jakmile dosáhnete toho, že vosk bude rozpuštěný, můžete přidat barvivo nebo klidně i cca 15 až 20 kapek vonného oleje. Pak si připravte sklenici, do které umístěte knot s plíškem. Knot vám ve svislé poloze pomůže držet špejle a kolíček. Jakmile do sklenice nalijete vosk, můžete knot ještě upravit. Až bude svíčka skoro hotová a tekutá zůstane jen svrchní část, je to ten správný moment na případné dozdobení sušenými květy.

Pro Dudlu napsala: Tereza Strohmeirová

Vyberte si potřeby pro kutily:

Pokračujte v čtení blogu: